Тернополяни можуть не підкорятися міліції, але без злоби та злості

Конституційний суд визнав неконституційним положення закону "Про міліцію", яке дозволяє затримувати людей за непокору міліціонерам.

Таке рішення КС ухвалив за запитом, що надійшов від депутатів Верховної Ради, пише LB.ua.

Зазначена норма міститься в статті 11 закону "Про міліцію". Там зазначається, що осіб, що не підкоряються законним вимогам міліціонерів, можна затримувати на термін до 24 годин (до розгляду справи судом).

КС зазначає, що Адміністративний кодекс визначає як правопорушення лише "злісну непокору" співробітнику міліції. А в законі "Про міліцію" мова йде просто про "непокору" (тобто міліція, за логікою суду, необгрунтовано отримала можливість затримувати за те, що не є правопорушенням - за "непокору", а не за "злісну непокору"). На думку КС, у випадку з зазначеною нормою закону "Про міліцію" порушується стаття 8 Конституції України (яка декларує принцип верховенства права).

Які наслідки може спричинити дане рішення КС, неясно. Констатувавши, що за "непокору" затримувати не можна, суд в той же час не заперечив право міліції затримувати за "злісну непокору". Коли у судді КС Андрія Стрижака запитали, як відрізнити одне від іншого, йому не зумів пояснити. "Це питання до законодавця - визначити, що таке злісна непокора", - сказав Стрижак.

У статті 185 Адміністративного кодексу, яка визначає "злісну непокору" як правопорушення, пояснень, про що конкретно йде мова і як відрізнити просту непокору від злісної, нема.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі