У Тернополі видали заборонені оповідання Р. Кіплінга

“Легенди з Книги Джунглів” Ред’ярда Кіплінґа з’явилися у тернопільському видавництві “Навчальна книга — Богдан”. Сюди увійшло 7 оповідань, які українською мовою раніше не видавали. Радянська влада піддавала їх цензурі.

“Ці оповідання не схожі на відомі розповіді Кіплінґа про пригоди хлопчика Мауглі. З “Книги Джунглів” у радянські часи їх викидали, бо тут йде мова про обов’язок, патріотизм і служіння державі, – каже перекладач Володимир Чернишенко. – Оповідання “Слуги її Величності” – про табірних тварин, які працювали у британській армії. Це були воли, що тягнули гармати і коні, на яких воювала кавалерія. У оповіданні “Білий тюлень” показано сильну особистість. Тюлень привів своїх побратимів у місце, де не ступала нога людини. Таким чином врятував їх від тюленячого промислу. Ці розповіді вважали сповненими британського імперіалізму”.

До книги додали мапу місць, де відбуваються події книги.

“Герої оповідання живуть не тільки у джунглях, але і на північному полюсі, – розповідає редактор видання Ганна Осадко. – До книги додали аудіодиск з піснями на слова Кіплінґа. Музику написав і виконав київський рок-музикант, лідер гурту “Тінь Сонця” Сергій Василюк”.

“Легенди з Книги Джунглів” коштують 45 грн, – пише Gazeta.ua.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі