У Тернополі 17-й раз відбулись «Козацькі забави»

"Козацькі забави" - змагання з такою назвою вже усімнадцяте відбувались сьогодні у Тернополі. Традиційно щороку їх проводили у парку "Топільче", але сьогодні через погоду перенесли у 24-ту школу.

У забавах участь взяли учні сьомих класів із 30 шкіл Тернополя. Саме у день Покрови Пресвятої Богородиці, "Козацькі забави" проводять невипадково, кажуть організатори адже козаки вважали Богородицю своєю заступницею і покровителькою.

Як і годиться, козацьких забав без отамана не розпочинали. Свято розпочалось З його інсценізованого урочистого обходу війська і привітання свято і почалось. Потім усі разом заспівали гімн України. До козацьких забав, розповідають учасники, готувались ретельно, адже завдання перед ними були не з легких.

Вадим АНТОНІВ,  учасник "Козацьких забав", розповідає:

- Ми будемо марширувати на цих змаганнях, різні естафети робити, перетягувати канат

Хвилювання перед змаганнями, холод і дощ - такі перешкоди не лякали Андрія Мельничука - учня 27 школи Тернополя, який, за сценарієм, був кошовим.

Не забути історію свого народу, зберегти пам'ять про козаків як про людей, які боролись за волю нашої держави, а також виховати з українських хлопчиків сміливих, мужніх і сильних чоловіків - ось основна мета проведення "Козацьких забав", кажуть організатори.

Світлана МИХАНЧУК,  директор Центру дитячої творчості Тернополя, наголошує:

- Власне, починаючи із пісні, із строю, що є першим і потім стрільба з пістоля, ходіння на ходулях, козацька естафета і ще дуже багато - метання спису в ціль, перетягування линви - те, що потрібно буде кожному чоловікові, кожному мужчині далі в житті.

ТВ4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі