Сьогодні - професійне свято селянок Тернопільщини

Сільські жінки складають більше чверті населення земної кулі. Вони відіграють провідну роль у виробництві продовольства, в розвитку стабільності сільських районів. Але, незважаючи на це, вони часто не мають можливості захистити своє право на землю, отримати доступ до життєво важливих послуг, таких як медичне обслуговування, кредити або освіту. Їх життєво важливий внесок в суспільне життя в багатьох країнах залишається невидимим.

В Україні таких жінок понад 8 мільйонів, близько 40% сільських жінок України мають вищу освіту (для порівняння - третина сільських жінок світу взагалі неписьменні), із близько 40 тисяч фермерських господарств України - кожне шосте очолює жінка. В селі проживає переважна більшість багатодітних родин та матерів-героїнь України.

Міжнародний день сільських жінок (International Day of Rural Women), що відзначається щорічно 15 жовтня, покликаний нагадати суспільству, наскільки багато у чому воно зобов'язане сільським жінкам, наскільки цінна їхня праця.

Ідея проведення Всесвітнього дня сільських жінок була запропонована на 4-й Жіночої конференції ООН, що пройшла в 1995 році в Пекіні. Відзначання цього дня розглядалося як практичний шлях отримання суспільного визнання та підтримки багатогранної ролі сільських жінок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі