Де і як сидітиме Юля?

В Україні є лише одна колонія, де є умови для утримання такої віп-персони, як Юлія Тимошенко. І та …чоловіча.

Про це в інтерв’ю газеті «Експрес» заявив голова Вінницької правозахисної групи Дмитро Гройсман. За його словами, якщо обвинувальний вирок проти лідера БЮТ набуде законної сили, то це стане великою проблемою для усієї пенітенціарної системи нашої держави, оскільки Тимошенко не буде пересічним в’язнем. Вона – особа, котра мала доступ до документів з грифом «таємно» і «цілком таємно». Такі люди не можуть відбувати строк у виправних закладах загального типу, для них потрібна спеціальна «зона».

А жіночих спецколоній подібного типу в Україні нема, відзначив правозахисник. 91-ша колонія у Чеhнігівській області, де відбувають покарання колишні міліціонери – чоловіча.
«Тимошенко не може усі сім років відсидіти в одиночній камері – це порушення прав людини. Сидіти ж з нею у камері може лише така ж сама високопоставлена чиновниця, яка мала доступ до державної таємниці. Але мені невідомо, щоб в Україні ще когось з таких жінок засуджували», - відзнчив Д. Гройсман.

В інтерв’ю газеті «Експрес» правозахисник також розповів про особливості утримання ув’язнених жінок, специфіку жіночих «зон» , а також про те, що чекає на Юлію Тимошенко у випадку, якщо вона все-таки потрапить до колонії загального типу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі