У МОЗ розповіли, на кому випробовують нові ліки

В Україні участь у клінічних дослідженнях медпрепаратів беруть близько 35 тис. людей. Про це на прес-конференції сказав голова центральної комісії з питань етики МОЗ Василь Корнацький, повідомив кореспондент УНН.

За його словами, у них беруть участь хворі, яких тривалий час не могли вилікувати. "Якщо хворого, скажімо, не можуть вилікувати рік чи більше, то лікар може запропонувати йому спробувати нові ліки, попередивши, що наслідки можуть бути будь-якими", - зазначив він.

При цьому В.Корнацький підкреслив, що участь у таких дослідженнях є винятково добровільною. "Людина, яка хоче взяти участь у клінічному дослідженні, має надати свою письмову згоду. Більш того, якщо людина відмовляється від дослідження після того, як надала письмову згоду, то її не мають право примусити до участі", - зауважив чиновник, додавши, що в Україні клінічні дослідження здійснюють близько 300 компаній.

Потенційний прибуток від підробки лікарських засобів може становити від 200 до 400 тис. дол. Крім того, до 40% сфальсифікованих засобів в Україні – антибіотики.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі