Між Україною та Польщею назріває «яблучна війна»

Українські садівники все активніше нарощують експорт яблук, - передає ТСН.. У перспективі це може представити загрозу для польських фермерів, і в першу чергу для тих, хто експортує яблука в Росію.

За статистичними даними, урожай яблук цього року в Україну складе 1,049 млн тонн, що на 17% більше, ніж було зібрано в 2010 р, коли цей показник склав 897 тис. тонн.

Основний споживач українських яблук, втім, як і польських, - Росія. Правда, через те, що система зберігання в Україні недостатньо розвинена, експорт українського яблука поки не вражає.

Основна частина врожаю продається відразу після збору, на відміну від польської продукції, яка починає домінувати на російському ринку в зимові місяці. Польські виробники стурбовані тим, що якщо в найближчі роки обсяг сховищ в Україну збільшиться, а до цього справа йде, тоді українські садівники витіснять з російського ринку польських постачальників, в першу чергу завдяки заниженій ціні.

До того ж зі збільшенням врожаїв може зрости виробництво концентрованого яблучного соку. А це знову ж посилення конкуренції з польськими виробниками концентрату. Втім, вже зараз Україна - досить великий експортер цієї позиції на ринку Євросоюзу. За статистичними даними, в 2010 році Україна експортувала в країни ЄС до 26,5 тис. тонн яблучного концентрату. Більше поставили тільки Китай і Туреччина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі