
13:35, 19 жовтня 2011 р.
Тернополянам презентували книгу спогадів про Анатолія Горчинського
18 жовтня в Українському домі «Перемога» відбулася презентація книги-спогадів про відомого співака, композитора і режисера, народного артиста України Анатолія Горчинського «Люблю — і все!» за участю її співавторів та інших митців Тернополя, яких об’єднала творча співпраця із знаменитою постаттю української естради.
«Його творчість — це ціла епоха служінню сучасній пісні», - розповідали учасники вечора памяті. «Він — автор 108 спектаклів та більше 350 пісень».
Присутніми на вечорі були співавтори книги заслужений діяч мистецтв України, член НСПУ Богдан Мельничук; поет, науковець і громадський діяч Михайло Войнаренко; заслужений діяч мистецтв України, поет Йосип Фиштик; член НСПУ Марія Баліцька та упорядниця книги — дружина Анатолія Горчинського Олена Горчинська. Не змогли із поважних причин бути присутніми, але передали свої звернення до тернополян та усіх небайдужих до творчості митця поет Владлен Ковтун та член НСПУ Микола Луків. Зокрема Микола Луків сердечно дякував долі за зустріч у своєму житті із великим маестро. Письменник переконаний, що книга «Люблю — і все!» стане важливою подією у літературному житті України. «Я вдячний за осінь 90-го року, яка подарувала мені доленосну зустріч із Анатолієм Горчинським».
Розпочався вечір із звернення до усіх присутніх начальника тернопільського Управління культури і мистецтв Олександра Смика. «Сьогоднішній вечір — це вечір поклоніння людині, яка змогла підняти славу Тернополя до великих висот», - переконаний поет і громадський діяч.
Висловила подяку за допомогу у написанні та виданні книги її співавторка та упорядниця Олена Горчинська. «Упорядковуючи книгу, я ставила перед собою велике завдання — проаналізувати тематику творчості Анатолія Горчинського, якнайповніше показати шанувальникам його таланту, як саме він працював над піснею, віршем, їхнім написанням і виконанням. У книзі наведені його міркування про музику зокрема та мистецтво в цілому. Включені у видання його листи, телеграми, записи, нотатки, спогади. Хотіла, щоб у книзі Анатолій Горчинський поставав перед читачами наче живим, тому включала у неї якнайбільше діалогів. Наводяться у видання і різні ситуації з життя митця, зокрема його підготовки до концертів. Було важливим для мене показати геніальність Анатолія Горчинського і як митця, і як особисті.
Довго думала над виглядом обкладинки книги. Уявляла і нотний стан, і скрипічні ключі, а потім… мій погляд випадково торкнувся афіші. Зрозуміла, — це те, що потрібно! Білий фон, портрет, синьо-червоний колір тексту, — символ його, як митця. Підбираючи назву книги, перебрала 48 варіантів! Зупинилася на тій, яка найбільше відображає його ставлення до життя і творчості — «Люблю — і все!».
Усі співавтори книги ділилися своїми враженнями від співпраці із Анатолієм Горчинським, присвячували йому свої вірші і пісні.
Прохолодного вечора зал був зігрітий теплими словами вдячних колег по творчому цеху та аплодисментами глядачів.
Олена Горчинська висловила сподівання, що наступного року в Тернополі буде започатковано молодіжний фестиваль авторської пісні та романсу «Червона троянда» імені Анатолія Горчинського. «Тяжко, дорого, але можливо», - переконана дружина митця та видатного тернополянина.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:48, 15 травня
11:55, 12 травня
11:55, 12 травня
09:04, Сьогодні
live comments feed...
Коментарі