
08:35, 21 жовтня 2011 р.
Новий Статут Тернополя дасть змогу городянам контролювати міську владу (фото)
В «Перемозі» нарешті презентували широкому загалу довгоочікуваний Статут територіальної громади Тернополя. Ознайомлення з документом відбулося вчора, 20 жовтня. Однією з основних функцій Статуту є змога контролювати діяльність чи бездіяльність влади міста звичайними городянами.
Презентацію відвідали мер міста Сергій Надал, члени творчої групи із розробки Статуту, депутати Тернопільської міськради теперішнього та першого демократичного скликання, учасники громадських організацій та журналісти. Запрошували прийти на ознайомлення із головним документом міста й простих тернополян, проте на це зголосилися лише одиниці. Практично напівпусте приміщення кінотеатру здивувало Сергія Надала.
- Чесно кажучи, я думав, що в залі буде більше людей. Зараз я бачу тільки депутатів та окремих представників громадських організацій. Можливо це тема, яка не цікава сьогодні людям… А не цікавою може бути тому, що вони не розуміють, що їм дає цей документ, - зазначив міський очільник.
Про роботу над головним документом міста розповів керівник проекту Творчого молодіжного об'єднання «Нівроку» Володимир Ханас. Він наголосив, що над створенням довгоочікуваного збірника територіально-громадських норм та положень працювало близько 60 спеціалістів:
- Те, що Тернопіль нарешті має Статут – є спробою самоорганізації територіальної громади, і це - дуже важливо, адже тут прописуються певні правила не лише для влади, але й для городян. В цілому, над статутом в попередній та теперішній каденції працювало біля 60-ти осіб. Ми планували роботу не лише з тернополянами, але й з науковцями та практиками місцевого самоврядування зі всієї України. До речі, саме нашим варіантом зацікавилися Бровари, Збараж – тобто важливим є те, що пішов процес самоорганізації територіальних громад.
Ознайомлення із «міні Конституцією» тривало не довго. Та й дискусії, як такої, над довгоочікуваним документом – не було.
- Цей документ не ідеальний, - каже Богдан Маленяк, учасник робочої групи по розробці Статуту територіальної громади Тернополя. - Але при цьому ми маємо розуміти те, що цей Статут, в тій формі, в якій він затверджений – це величезний крок вперед, порівняно із тією ситуацією в місті, яка була до його ухвалення. Для громадськості - це є узаконений, з підказками спосіб впливати та брати участь будь-якому тернополянину в процесі управління містом.
Заступник міського голови Тернополя Олександр Степанюк пояснив, що Статут – це документ, який писався не стільки для чиновників, а й для міських жителів, та який дозволяє стверджувати, що тернопільська громада стає суб’єктом правовідносин:
- Статут писався мовою, зрозумілою для пересічного громадянина. Сподіваюся, що цей документ дійсно допоможе городянам знати свої самоврядні права, знати права та обов’язки міського голови, депутатів, в першу чергу, посадовців міськради - щоб впливати на той процес, який відбувається в місті.
Наразі першими отримають примірники Тернопільської «Конституції» профільні управління та структурні підрозділи міськради. Розповсюдження Статуту по поштових скриньках тернополян, або його друку у газеті цьогоріч не буде. Причина - відсутність відповідних коштів. Ще 2000 брошур надрукують незабаром. Проте чи варто робити більше копій документу сумнівається міський голова Сергій Надал:
- Статут - це той документ, який дає підставу вживати, або не вживати певні дії... Когось притягати до відповідальності чи вважати якісь вчинки неправильними. Тому це все потрібно якомога швидше донести до громадськості. Але, на жаль, поки що, не бачу такого суспільного інтересу, на який ми очікували.





Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
14:58, 12 травня
12:59, Сьогодні
21:39, 5 травня
34
12:52, Сьогодні
14
live comments feed...
Коментарі