Комп’ютерний томограф, яким здійснюватимуть діагностування будь-яких хвороб, встановили у Тернопільській лікарні швидкої допомоги. Завдяки сприянню міської влади вдалося знайти інвестора, провести ремонт у кабінеті з томографом.

«Томограф нам вкрай необхідний, щоб можна було вчасно надати першу допомогу. Адже іноді діагностика має бути зроблена за лічені хвилини.  Апарат дозволяє обстежувати все. Єдиний протипоказ – вагітність. В майбутньому будемо проводити і кардіообстеження, обстеження коронарних судин серця. Для цього потрібна ще додаткова апаратура.

Проте,найкращій діагностичний центр разташован у Києві http://mederbis.com.ua/. Загалом у кабінеті працюватиме двоє лікарів та медичний персонал. Спеціалісти працювали з подібними приладами  в інших лікувальних закладах Тернополя, а також пройшли стажування в Україні та за кордоном. Вартує томограф майже два з половиною мільйони гривень. Встановити його вдалося завдяки інвестору, зяким прописані умови співпраці у відповідному договорі.

Вартість обстеження, згідно договору, буде однією з найнижчих в Україні, передбачено соціальний пакет для незахищених верств населення, безкоштовні обстеження, а також обстеження зі знижками на 50% і 25% (інваліди першої та другої групи, учасники бойових дій, ветерани УПА тощо)

Тепер не потрібно їхати на обстеження у Львів, Рівне чи Івано-Франківськ.

«Сьогодні ми зробили ще один крок на шляху реформування системи охорони здоров’я, оскільки вона у Тернополі до цих пір потребувала кардинальних змін. Про цей апарат ми говорили з початку року. Сьогодні його вдалося встановити. Приємно, що цей апарат є найкращим в області. В тубдиспансері раніше функціонував апарат зовсім іншої якості. Тож тепер тернополяни мають можливість обстежитись в Тернополі. Крім того, в лікарню швидкої допомоги люди потрапляють не очікувано, тому такий прилад є доречним для такого закладу. Ми плануємо обладнати сучасною технікою лікарню на  мікрорайоні «Сонячний», другу лікарню, є плани щодо третьої лікарні – плануємо до кінця року відкрити відділення з ангіографом. Зараз ведеться робота по встановленню літотріптора – апарата для дроблення каміння в нирках», - зазначив міський голова Сергій Надал.