У тернопільському музеї буде справжня криївка вояків УПА (відео)

У Тернопільському музеї політичних в’язнів, який ще 30 років тому був слідчим ізолятором КДБ, відкриють справжню криївку вояків УПА. В одній з камер підземної в’язниці, де колись безжально катували та вбивали борців за Україну, повністю відтворюють інтер’єр партизанської схованки.

Один з ініціаторів цих робіт Степан Барна запевняє, що відкриття цього приміщення дозволить не лише побачити побут, а й особисто відчути, в яких умовах доводилось виборювати незалежність.

Степан Барна, депутат облради: «Ми максимально наближаємо умови цього приміщення до бойових – до таких умов, де перебували вояки УПА багато років тому. Наша ідея полягає в тому, щоб популяризувати діяльність УПА і показати, як жили і боролися за Україну ті люди, які віддавали своє життя».

Тут усе відповідатиме тодішнім реаліям: стіни з дерев’яних балок, холодна гола підлога та навіть саморобні меблі. Молоді хлопці – члени організації «Оберіг» – власноруч оббивають кору, встановлюють макети та самі ж збирають раритетні партизанські речі. Часто, аби дістати щось подібне, доводилось далеко їздити й довго шукати, дехто знайомився з колишніми вояками. Цей пласт історії, впевнені хлопці, не повинен забуватися.

Іван Дутчак, член організації «Обереги»: «Відновлення спадщини, відновлення різних спогадів, відкриття криївок – не тільки тут, у Тернополі. Ми шукаємо криївки, які збереглися, чи завалені, чи про них ще не написано або ніхто не знає».

Олександр Саранча, член організації «Обереги»: «Звичайно, що були випадки, коли ми шукали різні матеріали, якими допомагали музею. Також були пошуки людей. Буквально тиждень тому, на свято 14 жовтня, день ОУН-УПА, мені довелось поспілкуватися з однією людиною, яка була учасником і безпосередньо тут знаходилась».

Попри те, що криївка ще не готова, а на стінах висять макети і стоять манекени, звичайною музейною кімнатою це приміщення важко назвати. Завершити усі роботи планують за тиждень, повідомляє ІНТБ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі