В Тернополі студентів закликають бойкотувати референдум від Табачника

24 жовтня у всіх великих університетах країни пройде студентський референдум щодо ставлення студентів до освітніх реформ. Опитування буде проводитися за принципом "швейцарського" референдуму, коли усі охочі без жодного примусу зможуть взяти участь в опитуванні.

Бланк опитування має 7 питань з варіантами відповідей «так» - «ні».
А саме:

 • Чи знаєте Ви про розроблену Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України нову редакцію проекту Закону України «Про вищу освіту» (далі –  Законопроект)?
 • Чи підтримуєте Ви норму Законопроекту щодо підняття мінімальної стипендії до рівня прожиткового мінімуму (934 грн.)?
 • Чи підтримуєте Ви норму Законопроекту щодо незмінності плати за навчання для студентів-контрактників протягом усього строку навчання?
 • Чи підтримуєте Ви норму Законопроекту щодо прирівнення вищої освіти здобутої за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста до вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра?
 • Якщо на друге-третє питання студенти дадуть, у більшості, ствердні відповіді, то вже четверте питання викликає багато зустрічних питань, хоча б стосовно грамотності формулювання та дотримання пунктуаційних норм.

 • Чи підтримуєте Ви норму Законопроекту щодо забезпечення обов’язкового фінансування діяльності органів студентського самоврядування вищих навчальних закладів?
 • Чи підтримуєте Ви норму Законопроекту щодо вільного вибору студентами навчальних дисциплін в межах варіативної частини змісту освіти?
 • Чи підтримуєте Ви якнайшвидше ухвалення Законопроекту?
 • Якщо студенти схвалять всі питання референдуму,  то документ отримає шанс стати законом вже до кінця осені.

  Наразі спостерігаємо активну агітацію студентів як "за" так і "проти", при цьому масово використовуються соціальні мережі, зокрема "Вконтакті".

  Національний студентський союз запрошує кожного небайдужого долучитися до організації референдуму та взяти участь у опитуванні. Президент Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович каже, що «мета, яку ми ставимо - не лише вивчити думку студентів та отримати достовірну інформацію про їх ставлення до освітніх реформ, але й підвищити правову обізнаність українських студентів. Предмет опитування - нова редакція Закону України "Про вищу освіту", яка розроблена експертною робочою групою Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України»

  Водночас активісти ряду громадських організацій – “Відсіч”, “Фундація Регіональних Ініціатив”, “Пряма Дія”, “Центр освітнього моніторингу”, “Українська асоціація студентського самоврядування” і Громадянської служби “Свідомо” закликають «бойкотувати МАСОВИЙ ОБМАН СТУДЕНТІВ - псевдореферендум, суть якого - СУЦІЛЬНА БРЕХНЯ». Прийняття затвердженого референдумом законопроекту, вважають вони, призведе то того, що «студенти-контрактники почнуть платити більше, шанси абітурієнтів на вступ зменшаться, Міносвіти розпочне процедуру позбавлення стипендій "четвірошників", а викладачі працюватимуть більше за ту ж зарплату...».

  «Студентам, які переймаються своїм майбутнім та бажають зробити вищу освіту в Україні кращою не варто поспішати з висновками. Якщо ви бажаєте розпорядитися своїм голосом правильно – то приймайте рішення самостійно. Насамперед, ознайомтеся зі змістом законопроекту, а не піддавайтеся на будь-які маніпуляції» - таку пораду своїм колегам по навчанню дає четвертокурсник одного з тернопільських вишів.

  В Тернополі студентів закликають бойкотувати референдум від Табачника, фото-1
  В Тернополі студентів закликають бойкотувати референдум від Табачника, фото-2
  Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

  Коментарі