Комп'ютерний вірус замаскували під посмертні фото М.Каддафі

Під виглядом електронного листа з фотографіями вбитого лівійського лідера Муаммара Каддафі у мережі поширюється шкідлива програма. Як інформує ТСН, про це попереджають експерти з антивірусної компанії Sophos.

Як повідомляється, інтернетом циркулює лист із заголовком "Fw: AFP Photo News: Bloody Photos: Libya dictator Moammar Gadhafi's Death". У тілі листа наводиться новина про смерть Каддафі агентства Agence France-Presse. До листа прикріплено RAR-архів, який, як стверджується, містить посмертні знімки диктатора.

Після того, як користувач "розпаковує" архів, на його комп'ютер встановлюється троянська програма. Sophos класифікує її як Mal/Behav-103. Судячи по базi компанії, "троянець" існує щонайменше з 2007 року і вражає тільки комп'ютери з ОС Windows.

У зв'язку з цим випадком фахівці Sophos ще раз нагадали користувачам про правила інтернет-безпеки: не переходити за посиланнями в тексті листа і не відкривати підозрілі вкладення, особливо якщо відправник послання їм незнайомий.

Скористатися гучним новинним приводом для поширення небажаних послань є звичайною практикою інтернет-зловмисників. Так, у 2009 році смерть поп-співака Майкла Джексона спровокувала цілу хвилю спаму і шкідливих розсилок.

Нагадаємо, Муаммар Каддафі, який беззмінно керував Лівією понад 40 років, загинув від поранень 20 жовтня при штурмі його рідного міста Сірт. Пізніше труп був виставлений на загальний огляд у місті Місурата, в холодильнику сепермаркету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі