• Головна
  • Тернопільські студенти розповіли, як їм працювалось у міській раді (фото)
12:30, 25 жовтня 2011 р.

Тернопільські студенти розповіли, як їм працювалось у міській раді (фото)

Екс-стажери проекту «Студенти для органів місцевого самоврядування-2011» розповіли про свої успіхи та труднощі за п’ять місяців роботи у міській раді Тернополя. Бесіда відбулася вчора, 25 жовтня, в книгарні «Є».

- Цей проект є всеукраїнським, в ньому задіяні понад 20 міст, а реалізується він ще з 2002 року громадською організацією «Молодіжна альтернатива», - пояснює координатор проекту Ігор Процик. - Потрібно сказати, що основна мета цього заходу полягає в тому, що студенти проходять стажування в органах місцевого самоврядування, де мають змогу підвищити свій рівень професійної освіти та отримати відповідний досвід. У Тернополі проект функціонує з 2009 року, а з 2010-го задіяний і в Кременці. Щодо самих учасників, то ними є студенти старших курсів вищих навчальних закладів. Стажування триває 5 місяців, по чотири години на день, в позанавчальний час.

Як розповів Ігор Процик, в період стажування інтерни не лише практикуються у структурних підрозділах міськради, а й приймають участь в семінарах, тренінгах, які проходять як в Тернополі, так і в інших містах країни.

Щоб стати аж на п'ять місяців ближчим до міських керманичів та важелів влади - одного бажання буде мало. Адже є цілий ряд анкет, питань та співбесід, які необхідно успішно пройти. Тільки після таких нехитрих випробувань можна отримати пропозицію щодо співпраці.

- Перш за все ми звертаємо увагу на спеціальність, на якій навчається претендент. На його аналітичні здібності, орієнтацію у суспільному та політичному житті країни. І вже після самого відбору, інтерна закріплюють за відповідним підрозділом чи управлінням. Кожному із практикантів та їх керівників надається календарний план, відповідно до якого потрібно виконувати завдання, прописані у ньому, - каже Ігор Процик. - Протягом стажування студентам також надається можливість писати статті до збірників на запропоновані теми, а по завершенні 5-ти місяців роботи – інтерн отримує сертифікат про проходження практики.

П’ятикурсниця Світлана Андріїшина, яка навчається у Тернопільському національному педагогічному університеті, стала однією із 15-ти учасників молодіжного проектую. Дівчина розповідає, що стажування їй довелося проходити у відділі зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Тернопільської міськради. Світлана особливо задоволена таким розподілом, оскільки вона - майбутній журналіст:

- Моє стажування тривало з лютого по червень 2011 року. Це для мене був новий та цікавий досвід, який дозволив ту теорію, яку я одержала в університеті, нарешті втілити на практиці. Насамперед це було цікаво тим, що мене сприймали як повноцінного працівника відділу. Всі завдання були на рівні із моїми колегами. Також, було безпосереднє спілкування з журналістами, з працівниками інших відділів та управлінь, можна було навіть поспілкуватися  з мером міста…

Назар Миколюк, студент-п’ятикурсник ТНЕУ, проходив стажування у Тернопільському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Хлопець зізнається, що там робота складна, але цікава:

- Я прийшов на стажування і помітив, що робота дійсно важка і, в першу чергу, базується на спілкування з людьми. До нас приходили наркомани, ВІЛ-інфіковані, соціально-незахищені люди… На початку було найважче пережити це все душевно. Протягом перших місяців я, практично, читав самі закони. Далі вже було більше практичної роботи. Працював на «телефоні довіри». Для прикладу, до нас дзвонили бабусі, в яких були проблеми в коханні… правда я це тільки вислуховував, бо, щоб надати якусь інформацію чи консультацію, не мав досвіду і права. Але як би там не було – ця практика мені відкрила очі на соціальну роботу. Завдяки їй, я 7 листопада їду до Києва на стажування в Комітет праці та соціальної політики.

Після того, як кожен з присутніх інтернів поділився своїм досвідом про роботу та можливими  перспективами на майбутнє, було представлено на загал книжки, в яких містяться збірки статей учасників проекту з усієї України. Варто зазначити, що цьогоріч премудрощам роботи місцевих органів влади навчалося лише 15 студентів із найбільших тернопільських вишів. За словами Ігоря Процика, це значно кращі показники, ніж були в попередні роки.

В кінці зустрічі було оголошено про початок нового набору на проект. Анкету учасника можна заповнити на сайті www.ya.org.ua.

Тернопільські студенти розповіли, як їм працювалось у міській раді (фото), фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...