З 1 листопада в Україні тепло для бюджетних юридичних осіб подорожчає майже на 46,5%

Платити більше за тепло будуть з 1 листопада бюджетні юридичні особи України, як от школи, - інформує ТВ 4. Національна комісія регулювання ринку комунальних послуг затвердила з 1 листопада підвищення в середньому на 45% тарифів на тепло- та на 8% на водопостачання і водовідведення для 11 бюджетних та інших підприємств, крім населення.

Йосип КУРТЯК,  директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго" Тернопільської міськради,  розповідає:

- Для юридичних осіб підняли тариф за одну гігакалорію, яка була 424,26 копійок, то вона піднялася до 693,63 копійки. Якщо перевести, то це буде на 46,5%.

Таке підвищення тарифів тернопільські виробники тепла пояснюють зростанням із 1 жовтня ціни газу на виробництво тепла і гарячої води для всіх, крім населення, на майже 11%. Та ситуації це не рятує, зазначають комунальники, - діяльність "Тернопільміськтеплокомуненерго" і далі буде збитковою, якщо, серед іншого, Національна комісія регулювання ринку комунальних послуг не підніме тарифи для населення чи Уряд не запропонує інший варіант компенсацій тепловиробникам зростання ціни на газ.

Йосип КУРТЯК заспокоює:

- Поки що таких відомостей про підняття тарифів для населення в нас немає. А якщо будуть піднімати, то, можливо будуть якісь статті покриття, не обов'язково на населення покладається, можливо і держава буде покривати, як от різниці в тарифах. Але це вже держава і національна комісія на державному рівні будуть вирішувати ці питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі