В третій міській лікарні сказали інсульту «НІ!»

До Всесвітнього дня боротьби з інсультом, який відзначається 29 жовтня, в Тернопільській області розпочалися освітньо-профілактичні заходи в рамках Всеукраїнської акції "СТОП ІНСУЛЬТ 2011".

Мета акції, за інформацією Головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА, полягає в тому, щоб привернути увагу громадян до основних факторів ризику розвитку інсульту та провести просвітницьку роботу з питань профілактики серцево-судинних захворювань.

"Виміряй свій тиск – скажи інсульту ні!" - під таким гаслом пройшла 24 – 25 жовтня  2011 року акція "СТОП ІНСУЛЬТ 2011" в приміщенні поліклініки міської комунальної лікарні №3. В акції взяли участь більше двох сотень чоловік, у 25% обстежених виявлено підвищений артеріальний тиск. Учасники акції отримали науково-популярну літературу просвітницьку , присвячену профілактиці серцево-судинних захворювань та попередженню інсульту, а також консультації медиків щодо здорового способу життя (раціонального харчування та шкідливого впливу тютюну і алкоголю на стан здоров'я людини).

Довідково:

Щорічно понад 100 тисяч громадян України стають жертвами інсульту, серед яких третина молодша 65 років. За статистичними даними в Україні налічується11,8 млн. хворих на артеріальну гіпертензію, 9 млн. хворих на ішемічну хворобу серця, 1 млн. на цукровий діабет. Лише 36 % українців знають про те, що в них підвищений артеріальний тиск, але нехтують медичною допомогою чи профілактикою.

Інсульт посідає третє місце в списку хвороб, від яких помирають люди у всьому світі. У 80% випадків інсульту можна уникнути, якщо дотримуватися здорового способу життя та приділяти увагу головним факторам ризику. На 8%можна зменшити можливість розвитку серцево-судинних подій (інсульту та інфаркту), якщо відмовитись від паління.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі