• Головна
  • Епідеміологи у Тернополі стурбовані високою захворюваністю населення на Лайм-бореліоз
20:00, 4 липня 2015 р.

Епідеміологи у Тернополі стурбовані високою захворюваністю населення на Лайм-бореліоз

Від початку року медики зафіксували понад три десятки випадків  недуги, яку при укусі передають іксодові кліщі. Аби попередити захворювання, тернополянам радять бути уважними під час відпочинку на природі. Та якщо контакту з комахою не вдалося уникнути, слід пройти дослідження або кліща, або крові. Зробити це можна в обласному лабораторному центрі Держсанепідслужби України.

Захворювання на Лайм-бореліоз є однією з найбільш актуальних проблем інфекційної патології багатьох країн Європи,  в тому числі й України. Про перші випадки хвороби Лайма в Україні відомо з 1994 року, а офіційна реєстрація захворюваності ведеться з 2000 року. Кількість зареєстрованих випадків бореліозу щорічно зростає: з 58 в 2000 році до 1624 випадків у 2014 році.

- Життєва схема борелій тісно пов’язана з іксодовими кліщами, які є основними переносниками збудника Лайм-бореліозу на території області. За даними моніторингу, чисельність іксодових кліщів щорічно зростає: з 1,4 екземплярів/прапор-км в 2005 році, до 12 екземпляра/прапор-км у 2014 р. У 2015 році чисельність іксодових кліщів становила 15-20 екз./прапор-км, захворюваність – 31 випадок Лайм-бореліозу, - розповідає Номер один начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби у Тернопільській області Марія Павельєва.

Спеціалістами лабораторії особливо небезпечних інфекцій Тернопільського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України з початку 2015 року проведено понад дві сотні досліджень іксодових кліщів, знятих з людей. У 58 екземплярах виявлено низьку концентрацію збудника, що становить 27,8%. Окрім цього, обстежувались кліщі з довкілля: проведено 385 досліджень і виявлено 15 інфікованих кліщів збудниками хвороби Лайма (3,8%).

Результати аналізу свідчать про високу активність кліщів та ступінь їх інфікованості.

Протягом останніх років в області вихід іксодових кліщів припав на більш ранні терміни. Так у 2005 році активні кліщі реєструвалися з першої декади квітня, в 2014 році - з другої декади березня, а в 2015 році - у першій декаді лютого. Сезонна активність кліщів має дві різко виражені вершини з максимумом у травні-червні і вересні. Іксодові кліщі майже на всій території області довго зберігають активність, здебільшого до третьої декади листопада. Найбільша кількість нападів кліщів на людей реєструється впродовж червня-вересня. Протягом останніх років хвороба реєструвалася в 129 населених пунктах усіх районах області та м. Тернополі.

- Лабораторія особливо небезпечних інфекцій проводить дослідження іксодових кліщів на інфікованість їх бореліями методом темнопольної мікроскопії. Об’єктом дослідження слугує кишківник членистоногого, - розповідає завідувач лабораторії Анатолій Даутов.

Протягом 2014 року методом ІФА досліджено 80 сироваток крові, позитивних – 44. В 2015 році обстежено 17 осіб, у 8 випадках отримано позитивні результати.

Для проведення серологічних досліджень на Лайм-бореліози методом ІФА сироватку крові необхідно доставити у лабораторію особливо небезпечних інфекцій (м. Тернопіль, вул. Федьковича, 13, тел. 25-04-27). Ціна 1-го дослідження, згідно з прейскурантом специфікації робіт та послуг, складає близько 50 грн. Виявлення й оцінка ступеня інфікованості кліщів методом темнопольної мікроскопії складає близько 28 грн. за дослідження 1-го кліща

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #кліщі #хвороба Лайма
ТОП новини
Військкоматів не уникне ніхто: повідомили про важливий нюанс нової хвилі мобілізації
Вражаюча карколомна ДТП: тролейбус зніс авто рятувальників і понісся тротуаром збивати перехожих (ФОТО, ВІДЕО)
"Ці чоловіки мають терміново з'явитися у ТЦК без повістки, в ухилянтів залишилося лише 10 днів": мобілізація посилюється
"Потужна гроза суне в ці області, навіть синоптики стривожені прогнозом": куде пре мороз у -5 градусів, дощ і снігопад?
Оголошення
live comments feed...