Сергій Надал: «Ми поетапно вирішуємо проблеми, які багато років існували у Тернополі»

31 жовтня мине рік, відколи мешканці Тернополя на виборах віддали свої голоси за нині діючого мера Сергія Надала, - повідомляє Номер Один. - Хоча він приступив до виконання своїх обов’язків дещо пізніше, але фактично з того дня став повноправним господарем міста, позаяк екс-мер Роман Заставний, як тільки дізнався про попередні результати виборів, залишив свою посаду. З якими проблемами зіткнувся Сергій Віталійович, які за цей час були успіхи та невдачі, ділиться з читачами «Номер один» голова тернопільської громади.

Для тернопільського сміття спорудять сміттєпереробний комплекс

– Одна з головних проблем, яка вам дісталася від попередника, – сміттєва. Не так давно ви говорили про будівництво сміттєпереробного заводу, а кілька тижнів тому Ваш заступник В. Стемковський заявив, що то буде сміттєсортувальний завод. То що ж насправді запланувала спорудити влада на Об’їзній?

– Аби не допустити погіршення екологічної ситуації в місті, на сесії міської ради прийняли Програму поводження з твердими побутовими відходами на 2011-2016 рр. в м. Тернополі. Основна концепція цього документа полягає у глибокому сортуванні сміття, яке замінить теперішнє покомпонентне. Також Програмою передбачено будівництво нового паспортизованого полігону, розробку схеми санітарної очистки міста, оновлення парку спеціалізованих машин і контейнерного господарства, будівництво сміттєпереробного комплексу, рекультивацію Малашівського сміттєзвалища та екологічну освіту.

– Якою тоді буде технологія утилізація сміття з Тернополя?

– Сміттєпереробний комплекс, який має збудувати інвестор, займатиметься переробкою сміття. Тобто для вивезення залишатиметься мала частка, все решта йтиме на переробку. Поки що проект проходить всі міжнародні процедури погодження. Ми планували ввести  в експлуатацію за межами міста сміттєсортувальну лінію, придбану Тернопільською обласною радою. Ця лінія стане елементом даного сміттєпереробного підприємства. Крім того, на сьогоднішній день на державному рівні визначено п’ять стратегічних об’єктів для побудови сміттєпереробного заводу. Один з цих об’єктів – сміттєпереробний завод у Тернополі. Для проведення техніко-економічних обґрунтувань уже оголошено тендер Національною агенцією з питань інвестицій і розвитку. Всі дії стосовно будівництва сміттєпереробного заводу та утилізації ТПВ ми узгоджуємо з Національною агенцією з питань інвестицій та потенційними іноземними інвесторами. Також перед міською радою постало питання щодо облаштування нового сміттєвого полігону. Міська рада уже визначила кілька об’єктів, однак обласна державна адміністрація не погоджує жодну запропоновану ділянку. Незважаючи на численні звернення депутатського корпусу міської ради, адміністрація фактично самоусунулась від проблеми. Можливо це відбувається свідомо або пов’язане з нерозуміння повноти проблеми.

– Чи не боїться влада, що, суттєво збільшивши плату за комунальні послуги, викличе народне збурення? Адже важко очікувати, що в один день працівники ЖКГ почнуть добросовісно відноситись до своїх обов’язків, а дієвого впливу на них практично немає, бо в них одна відповідь на будь-які докори: «А що ви хотіли, щоб вам «вилузували» під’їзди за мінімальну зарплату»?

– Збільшення плати за комунпослуги – не наша забаганка. Це вимога Кабміну, оскільки тарифи в місті не переглядалися з 2008 року. Виведення у структурі тарифу окремої послуги за вивіз сміття та утримання ліфтів, навпаки, дозволить контролювати своєчасність та якість надання цих послуг. Наприклад, за невивезення сміття перевізнику не заплатять і він матиме збитки. Надавати послугу вчасно і якісно – це ж в його інтересах. А з недобросовісними ЖЕКами ми просто розриваємо угоди. Тому навряд чи вони захочуть працювати неякісно.

– Чи задоволені роботою посадовців комунального напрямку – Стемковського-Болєщука, адже поки реального прориву у цій сфері не видно?

– За багато років у комуналці нарешті почалися позитивні зміни. Звісно, є над чим працювати. Але, враховуючи коротке перебування на посаді цих осіб, думаю, зроблено чимало. Цього року у школах і садочках встановлять індивідуальні теплові пункти, які допоможуть економити 25% теплової енергії. Уже в цьому році почнуться тендерні процедури для отримання інвестицій від ЄБРР у розмірі 15 млн. євро для реконструкції системи теплопостачання міста. У місті проводиться капітальний ремонт доріг, впорядковано систему руху на вулиці Живова, ліквідовано стихійну торгівлю на Шептицького. Такі проблеми, як сміття, поламані зупинки, темні вулиці, двори та будинки, брудні під’їзди та ліфти перестали бути масштабними проблемами Тернополя. Думаю, враховуючи те, що ми при владі лише рік, вдалося зробити чимало. І прогрес у комуналці міста це і є заслуга нових керівників.

У 2011 році відкрито 4 додаткових групи в дитсадках

– Сьогодні проблема в дитсадках у великому наповненні груп. Є випадки, коли, скажімо, на масиві «Канада» у групі є по 40 дітей, а ліжко-місць для обіднього сну є лише 30-ть. І це в той час, як масив розростається новими будинками біля парку Національного відродження, великим масивом будинків на вулиці Коновальця. І така ситуація, за дзвінками читачів, є не лише на цьому масиві…

– Протягом останніх років спостерігається тенденція щодо збільшення дітей дошкільного віку і є проблема перевантаження груп. Однак необхідно зазначити, що кількість дітей за списками і фактичне відвідування дітьми дошкільного навчального  закладу суттєво відрізняються. Так, середня наповнюваність груп у  дошкільних закладах становить 29 дітей, а показник середньомісячного відвідування складає 18-20 дітей, що не суперечить чинному законодавству. Також слід зазначити, що кожна дитина забезпечена індивідуальним комплектом білизни, яка зберігаються в окремих мішках. Що ж до масиву «Канада», то станом на 01.10.2011 року у ДНЗ №33 середня наповнюваність груп за списком становить 35 дітей, а показник середньомісячного відвідування складає 20 дітей. Управлінням освіти і науки міської ради проводиться постійний аналіз наповнюваності і фактичного відвідування дітьми дошкільних закладів. Скарг від батьків щодо перевантаження груп не надходило.

З метою розвантаження груп та створення належних умов навчання й виховання дошкільнят управлінням освіти в 2011 році відкрито 4 додаткових групи, до кінця року планується  відкрити ще 2 групи. Робота у даному напрямку буде проводитись і надалі.

– Попри велике недофінансування закладів дошкільної освіти, чи буде подолано згубну практику батьківських плат за встановлення пластикових вікон, ремонтів туалетів та… навіть ремонту піаніно?

Багато чого у садочках робиться за кошти міського бюджету, частково до ремонтів долучаються батьки. Цього року ми звернулися до Кабміну з проханням виділити 16 млн. грн. на потреби освіти у Тернополі. Отримали від держави лише 2 тис. 500 грн.

– Як вирішилось питання з постачанням у дитсадки сметани та м’яса після того, як підприємці, які донедавна надавали ці послуги, відмовилися це робити?

– Особи, які відмовились надавати ці послуги для того щоб виграти тендер свідомо поставили занижені ціни. Очевидно, що у збиток собі підприємці працювати не будуть. 27 вересня та 4 жовтня  2011 року відбулись тендерні процедури, в ході яких  відібрано підприємців для постачання сметани (ТзОВ «Західсир») та м’яса (ПП Михайлівський, підприємство «Агролідер») у дошкільні навчальні заклади та навчально-виховні комплекси. З цими підприємцями укладено відповідні угоди. Проблем із забезпеченням ДНЗ міста продуктами харчування, зокрема сметаною та м’ясом, немає. Всі інші питання щодо організації харчування дошкільнят оперативно вирішуються управлінням освіти і науки в момент їх виникнення.

– З чим насправді пов’язані зміни підприємців, які займаються харчуванням у школах? Чи не є це перерозподілом цього ринку на користь людей, наближених до керівника управління освіти Ольги Похиляк?

– Конкурс щодо організації дитячого харчування у дошкільних та навчальних закладох заплановано на кінець 2011 року. Такою є нова вимога законодавства щодо організації дитячого харчування. При цьому враховуватиметься якість харчування дітей, а не особисті зв’язки чи чиїсь інтереси.

Представники Грузії готові інвестувати в Тернопіль $1,5 мільйона

– За останній час ви побували в багатьох іноземних країнах. Чи можете назвати реальні проекти, які вже вдалося започаткувати в Тернополі?

Ми підготували презентацію «Інвестиційна привабливість Тернополя», яка розроблялася із залученням фахівців та представників двох громадських рад. У ній чітко розписана суть проектів, втілення яких потребує інвестицій. Крім того, тернополянам, гостям міста, в тому числі іноземним делегаціям у День міста роздали довідник «20 кроків, щоб закохатись у Тернопіль». Це книжка, в якій є фото та інформація про найцікавіші місця Тернополя, які варто відвідати, адреси готелів та ресторанів, телефони таксі, карта міста з позначенням місць, про які йдеться у довіднику. Довідник є двомовним – українською та англійською, що значно «полегшить життя» гостям, які не володіють українською мовою.

А щодо інвестицій, то протягом 2011 року їх у Тернопіль надійшло з 21-ї країни світу. До п`ятірки основних країн-інвесторів, на які припадає 83% загального обсягу прямих інвестицій, входять: Естонія, Австралія, Польща, Бельгія та Німеччина. Завдяки інвестиційній підтримці іноземних країн вдалося покращити стан провідних галузей Тернополя. Приріст обсягів іноземних інвестицій у 2011 році спостерігався на підприємствах промисловості  на 100,5 тис. дол., в будівництві – на 145,8 тис. дол., у торгівлі – 38,4 тис. дол., сфері транспорту і зв’язку – 851,4 тис. дол.

Крім того, до Тернополя у День міста завітало дев’ять іноземних делегацій – з Польщі, Болгарії, Придністров’я, Грузії, Греції та Італії. Підписано присяги про побратимство з представниками Грузії та Придністров’я. Думаю, що дружні зв’язки з іншими країнами теж дадуть свій результат. Вже сам факт того, що про Тернопіль знають у світі як про сучасне й цікаве місто, де є на що подивитися, привабить чималу кількість туристів. На сьогоднішній день уже розпочалася співпраця тернопільських турфірм і представників грецького міста Касторія. Крім того, грецька сторона зацікавлена у придбанні продукції заводу «Ватра». Одне з підприємств Тернополя вже здійснило поставку своєї продукції до Грузії. Грузинська сторона виділила земельну ділянку в Батумі, яку вони готові безкоштовно надати представникам тернопільського бізнесу для будівництва закладу відпочинку. У свою чергу представники Грузії виразили готовність інвестувати $1,5 млн. у будівництво відпочинково-розважального комплексу в Тернополі. А це у перспективі будівництво нових готелів, туристичних маршрутів.

– Багато батьків, діти в яких мають серйозні проблеми зі здоров’ям, чекають – не дочекаються відновлення роботи соціально-реабілітаційного центру на вул. Федьковича. Коли можна очікувати на його відкриття, адже батькам обіцяли, що він запрацює з 1 вересня…

– Після завершення ремонту в приміщенні одразу розпочалася реєстрація вихованців. Діагностичне знайомство з дітьми і справді розпочалося 1 вересня. Дітей по черзі разом з батьками запрошують для первинної діагностики. Така робота індивідуальна, тому й тривала. У цей заклад зараховуються діти від 2-х до 18 років, які отримали статус інваліда, діти з фізичними та (або) розумовими вадами розвитку, діти раннього віку, групи ризику за направленням лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання дитини. Разом з тим, спеціалісти «Центру» активно працюють над наповненням матеріально-технічної бази та методичними розробками. Наразі очікуємо на спеціалізоване ліцензійне обладнання із Петербурга, матеріали Монтессорі для розвитку дитини. Офіційне урочисте відкриття заплановано на 27 жовтня. Запрошуємо усіх батьків з дітками з особливими потребами.

– Створення юридичної особи ФК «Тернопіль» – це свого роду конкуренція за футбольний електорат, який останнім часом перехопили «регіонали», взявши під опіку «Ниви», чи довгостроковий проект з реальними інвесторами, який дозволить вивести муніципальний клуб з Тернополя на вищі щаблі українського футболу?

ФК «Тернопіль» – багаторазовий переможець світових та всеукраїнських змагань. Клуб є комунальним підприємством міської ради. На сесії 30 вересня затвердили статут, в якому зазначається, що підприємство може вести господарську діяльність, завдяки чому воно стане самоокупним. Створивши КП, ми забезпечимо діяльність професійної команди в місті, включаючи її формування, утримання та вдосконалення для участі у змаганнях різного роду, у тому числі професійного рівня. Щоб команда ФК «Тернопіль» потрапила у другу лігу, потрібно підготувати її. На це треба як мінімум мільйонів шість. Це буде робитися не за бюджетні кошти, а за кошти людей, які захочуть у це вкласти свої гроші. А щодо «Ниви», то нікому не зрозуміло, якою буде подальша її доля. Поки що її тримають на плаву...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме:- 17.10.18р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами:    вул. Микулинецька, 5, 7, 11, 13;    вул. Бродівська, 2, 10-13;    вул. Збаразька, 1-27 (непарні);    Збаразький провулок;    вул. Лозовецька, 1;    вул. Фабрична, 2.
Суспільство
В Тернополі на "Сонячному" люди, які виступають проти будівництва торф’яних котелень. Дві вулиці зараз варто об'їжджати. Про це тернополяни пишуть в соцмережах. "Оминайте Київську....півтори години їду додому з центру. Акція проти торф'яних котелень нівелювала бойкот запровок)", - пише Аня Василенко. За даними Святослава Журовського, через перекриття дороги в медзаклад не може потрапити чоловік, який потербує допомоги. "Активісти знову тероризують Тернопіл...
Пригоди
Близько 20:00 у Тернополі, поблизу перехрестя вулиць 15 квітня та Романа Купчинського, сталася аварія за участю автомобіля патрульної поліції та мікроавтобуса. Внаслідок зіткнення автомобіль поліції опинився під колесами мікроавтобуса.  Інформації про постраждалих немає. Деталі аварії з'ясовуються.
Екологія
Тернополянам радять насолоджуватися останніми погожими жовтневими днями, адже невдовзі в Україні почнеться цілком прогнозоване похолодання. Половина осені вже минула, то ж варто готуватися до зими. На своїй сторінці в мережі Фейсбук синоптик Наталя Діденко поділилася  прогонозом погоди на найближчий час. "Ясність антициклону, висота температури та сухість повітря радують чистим замшевим взуттям, буцанням листя, легкістю одежі, відсутністю осоружних шапок,...
Суспільство
7 або 9 гривень в маршрутках та 6 або 7, або 8 гривень у тролейбусах: такі тарифи пропонують запровадити у громадському транспорті Тернополя. Щодо цього питання сьогодні (16 жовтня) у "Тернопільелектротрансі" відублися громадські слухання. Перевізники запевняють, що маршрутки зношені, коштів на ремонт не вистачає, ще й продовжується масовий відтік кадрів.  Начальник управління транспорту, комунікацій та зв'язку Тернопільської міської ради Ігор Мединський з...
Суспільство
У місті Монастириськ на Тернопільщині через масову вирубку лісу розгорівся скандал. Жителі району звинувачують місцевий лісгосп в тому, що під виглядом санітарних рубок його працівники масово крадуть ліс. Провідомляє "Сьогодні". Як запевняють місцеві, в лісах знищують здорові дерева. Більш того, за словами захисників лісу, в районі хворі дерева не працівники сільгоспу вирубують. Керівник лісового господарства, в свою чергу, запевняє, що вирубка проводиться...
Кримінал
Кримінальне провадження за частиною 2 статті 186 ККУ слідчі Тернопільського відділу поліції розпочали щодо 32-річного жителя Закарпаття. Зловмисник забрав телефон у випадкового перехожого, а коли останній попросив повернути, добряче віддубасив жертву. Зі слів потерпілого, він стояв на зупинці громадського транспорту по вулиці Микулинецькій близько дев’ятої години вечора. До нього підійшли декілька незнайомців і запропонували з ними випити. Що спокуса хильн...
Суспільство
Неподалік села Горинка, на Тернопільщині, посеред дороги загорілась велика вантажівка. Про це повідомили у групі «Типовий Кременець». На відео видно як на місці працюють рятувальники та поліція. Вщент згоріла кабіна вантажівки та один з причепів. Обставини загоряння встановлюють. Автор відео Іван Крючков.
Кримінал
У вчиненні крадіжки оперативники карного розшуку Тернопільського відділу поліції викрили 27-річного жителя Теребовлянського району.  Заява про квартирну крадіжку надійшла до правоохоронців від потерпілого - 31-річного тернополянина ще наприкінці минулого року. Правоохоронці одразу встановили особу чоловіка, причетного до вчинення злочину, проте розшукати його вдалося лише тепер. Підозрюваний – раніше судимий 27-річний житель Теребовлянського району. Чолові...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!