Наприкінці року тернополянам прогнозують кір

Європу охопила епідемія кору, - повідомляє ТВ4. - Протягом перших семи місяців 2011 р. в країнах Європейського регіону захворіло понад 26 тисяч громадян, зареєстровано 9 випадків смерті від кору.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року зростання захворюваності становить 276%. Найактивніше недуга себе проявляє в країнах Західної Європи, серед яких лідирує Франція, там з початку року було зафіксовано понад чотирнадцять тисяч випадків інфекції. В Україні поки що ситуація спокійна. На Тернопільщині хворих на кір - нема. Проте у санстанції пік захворюваності на кір прогнозують на кінець 2011 - початок 2012 р.

Висока температура, головний біль, слабкість, нежить, кашель, кон'юнктивіт. До кінця першого тижня хвороби на слизовій оболонці щоки виникають плями, ніби посипані манною крупою, далі висипкою покривається шкіра. Такі ознаки кору. Зазвичай кір перебігає сприятливо, але при ускладненнях, можливі летальні наслідки. Для хвороби характерні циклічні підйоми кожних три роки, кажуть у Тернопільській санепідстанції. Востаннє ріст захворюваності на цю недугу в нашій області спостерігався у 2006 р. і становив 132 випадки на 100 тисяч населення. Наступний пік захворюваності припадає на 2012 р., прогнозують у санстанції.

Марія ПАВЕЛЬЄВА  завідувач епідеміологічного відділу Тернопільської обласної СЕС, розповідає:

- Враховуючи ту ситуацію, що по Україні вже зареєстровано 134 випадки і хворіють наші сусідні області - це є Львівщина - 97 випадків, Рівенщина - 10 випадків захворюваності на кір, то ми можемо очікувати, що в кінці цього року випадки захворюваності будуть реєструватися і в нашій області.

Одним із способів профілактики кору є щеплення, проте стовідсоткової гарантії того, що вакцинована людина не захворіє, лікарі не дають, але впевнені - у щеплених хвороба перебігатиме у легкій формі, без загрози для життя. До того ж самої вакцини в області не вистачає.

Марія ПАВЕЛЬЄВА пояснює:

- Забезпеченість імунобіологічними препаратами для профілактики кору - в нас використовується комбінований препарат КПК проти кору, паротиту та краснухи. Щеплення проводять дітям у 12 місяців і відповідно в 6 років. Відсоток забезпеченості в цьому році складає 34,7%, тобто це є недостатньо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі