• Головна
  • Хеловін по-тернопільськи: вулиці без «мерців», під’їзди без гарбузів
18:56, 1 листопада 2011 р.

Хеловін по-тернопільськи: вулиці без «мерців», під’їзди без гарбузів

Без іграшкових монстрів на будинках, без відьом, вовкулак, привидів та іншої декоративної «нечисті» відсвяткував Тернопіль вчорашній Хеловін. Це традиційно американське та британське свято, коріння якого сягає ще древніх кельтів Ірландії та Шотландії, почало стрімко набирати модного авторитету серед українців і, зокрема, тернополян.

- Діти ходять по сусідських будинках, стукають у двері та просять цукерок (trick or treat?). Якщо господарі солодощів не дадуть, то малеча може добряче нашкодити, - розповідає про американський аналог святкування Хеловіна колишній терноплянин, а тепер мешканець передмістя Чикаго Петро Кушнірик. – Будинки та їх подвір’я прикрашають всілякими страшними штуками, обов’язково гарбузами. Молодь організовує тематичні вечірки, на які приходять в костюмах різних герої фільмів жахів, коміксів… Але як би там не було, Хеловін для мене не свято, а повід просто приємно провести час. Думаю, для американців також.

Заокеанський спосіб святкування Дня жахів тернополянами ще не до кінця освоєний, проте, добре знайомий. Школярі заввиграшки можуть навчити необізнаного дорослого, як потрібно вирізати святкового гарбуза та для чого знадобиться корзина із солодощами для сусідської малечі.

- В цей день потрібно переодягатися в карнавальні костюми та розфарбовувати обличчя - щоб було страшно на вигляд. Ми так робили вчора в школі. Багато моїх однокласників прийшли з масками на уроки. Було весело, - каже 10-річний школяр Максим Дідух.

Поки діти лякали вчителів іграшковими масками, більш зрілі баби-яги та кощії безсмертнізависали в нічних клубах під гупання музичних колонок та в черзі до бару… Молодь каже, що їм Хеловін до душі, бо це черговий спосіб потусуватися з друзями та відпочити від навчання, а те, що це свято не вписується в український формат - зовсім не стає на заваді.

- Я не маю розмежування: чи це свято для українців, чи ні. Якщо хочеться, то чом не посвяткувати. Я, приміром, ще в неділю була в нічному клубі на Хеловін-паті, - каже 17-річна Марія Півторак.

Подібної думки дотримується студентка економічного університету Тетяна Вівчар:

- Звісно, це не наше свято, але переодягтися в кумедні костюми і просто погнати собі в міру - так, щоб весело провести час - то можна.

- В Українців і в світі поняття Хеловін – різне. На Заході люди переодягаються в страшні костюми, прикрашають будинки… В нас же - це масовий вихід людей на кладовища, прибирання могил і вшановування пам’яті померлих, - пояснює тернополянин Віталій Дацко. – Я, наприклад, ще жодного разу толком Хеловін не святкував і цей рік не виняток.

Депутат облради від ВО «Свобода» Володимир Бобко має більш радикальні погляди щодо заокеанського празника. Чоловік вважає за краще переймати у сусідів не все підряд, а тільки найкраще:

- Експорт свят стоїть у тому ж ряду, що і експорт демократії. І невідомо, що гірше для нації: знищення матеріальних цінностей чи духовних. Не вважаю за потрібне святкувати чужоземні свята. Своїм дітям, за американським звичаєм, на Хелувін цукерок давати не буду. Я намагаюсь давати їм солодощі за українським звичаєм – коли є така можливість. Бачити їх переодягненими у мерців (згідно американських традицій), навіть раз на рік - бажання не маю. Мені більше до вподоби українська життєрадісність та яскраві кольори нашого національного строю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

ТОП новини
"Потужний холод пре в Україну з лютою силою, сніг та гроза хлинуть потоками води на авто": зима повертається в регіони
Трійця 2025: коли святкуємо Зелені свята та які традиції збереглися
Терміново ТЦК піде по людей за новими вимогами, навіть з цими хворобами доведеться служити: мобілізація, повістки, ВЛК
В Україну повертається зима і сніг, потужна гроза і град вдарять в регіонах: пре дощ і злива, прогноз налякав самих експертів
Оголошення
live comments feed...