
14:30, 31 жовтня 2011 р.
Охорона здоров'я на Тернопіллі: демографічна ситуація покращується, але вакцинація відстає...
В Тернопільській ОДА проаналізували стан медичної галузі області за 9 місяців 2011 року. Начальник відділу медичної допомоги ГУОЗ ОДА Лідія Чайковська зазначила, що дії були спрямовані на реформування галузі охорони здоров`я на усіх її рівнях, зміцнення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів, покращення доступності, якості та своєчасності медичної допомоги, раціонального використання наявних ресурсів, удосконалення форм надання медичної допомоги та лікувально-діагностичного процесу, впровадження нових медичних технологій.
Зокрема, за згаданий період на Тернопіллі стабілізувався показник народжуваності, знизився показник смертності, покращився показник природного приросту. Рівень поширеності захворювань та захворюваності всього населення зменшився.
Зменшилась захворюваність на активні форми туберкульозу, знизилась питома вага деструктивних форм серед вперше виявлених хворих туберкульозом. Проте збільшилась захворюваність серед дітей і підлітків та серед сільського населення Знизилась в області і онкозахворюваність.
В медичних установах введено в експлуатацію 12 капітально відремонтованих відділень. Відкрито пункти тимчасового базування швидкої допомоги на базі міських лікарень №2, №3, а також цілодобової консультативно-інформаційної служби центру швидкої медичної допомоги м. Тернополя з метою покращити швидкість і якість прибуття спеціалістів до помешкання хворого.
Створені 20 центрів загальної практики – сімейної медицини в 17 районах та трьох міських лікарнях на базі поліклінічних відділень.
Нінель Цяпа, заступник головного державного санітарного лікаря області, головний позаштатний спеціаліст – епідеміолог головного управління охорони здоров`я облдержадміністрації, повідомила, що за чей період не реєструвались випадки захворюваності на поліомієліт, дифтерію, кір, правець. Відзначено ріст захворюваності на краснуху в 23,3 рази, кашлюк в 3,6 рази. Зросла також захворюваність туберкульозом серед дітей до 14 років в 1,7 рази та серед підлітків в 4 рази.
Забезпечення вакцинами до річної потреби становить від 2,5% до 83,9%, а окремих вакцин (зокрема, для профілактики дифтерії різних вікових груп дитячого та дорослого населення) область взагалі не отримувала. Основні поставки імунобіологічних препаратів розпочаті з липня 2011 року. Тому показники виконання обсягів профщеплень населення незадовільні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі