Українці не розуміють, що поганого в ухиленні від податків, і тернополяни не виняток

У разі несплати податків незрозуміло, хто буде потерпілим. "Держава? Чому потрібно берегти її від втрат?", - думають українці. Несплату податків вважає неприпустимою менше половини громадян, - інформує ТСН. - Про це свідчать результати телефонного опитування "Моральні орієнтири українців", проведеного Інститутом Горшеніна в жовтні 2011 року.

За словами експерта інституту Наталії Клаунінг, ухилення від сплати податків засуджує набагато менша кількість респондентів, ніж фахівці могли спостерігати у випадку з усіма іншими дрібними порушеннями закону

"Менше половини українців вважають неприпустимим ні за яких умов ухилятися від сплати податків (45,1%). Майже така ж ситуація була і в 2007-му році, хоча тоді цей відсоток був трохи більшим. Для порівняння, практично всі громадяни нашої країни відносяться різко негативно до водіння в нетверезому вигляді. А що стосується сплати податків - тут все не так жорстко", - розповіла Клаунінг.

На думку експерта, можна зробити таке припущення: водіння в нетверезому вигляді пов'язано з небезпекою для життя, можуть постраждати люди. У разі несплати податків незрозуміло, хто буде потерпілим.

"Держава? Не дуже людям зрозуміло, чому потрібно берегти її від втрат", - наголосила експерт.

Саме тому, підкреслила вона, громадяни вважають, що можуть не платити податки. Несплату вважають допустимої 14,7%, іноді допустимою - 40,2% опитаних.

"Для порівняння, в Росії засуджують ухилення від сплати податків 54% громадян, у Німеччині - 49%. Що стосується України, то в нашому суспільстві немає яскраво вираженого, широкого громадського осуду тих, хто ухиляється від сплати податків. Суспільство в цьому сенсі дуже терпимо, всі один одного дуже добре розуміють в цих питаннях. Така людина, швидше за все, не потрапить у ситуацію, коли йому не подадуть руки або якимось чином будуть це обговорювати: "Він не платить податки, це людина не нашого кола", - зазначила експерт Інституту Горшеніна у сфері соціального проектування Марина Ткаченко.

На її думку, відсутня зв'язка між суспільним статусом людини будь-якого рівня і можливістю здійснювати правопорушення. Крім того, у респондентів немає ні довіри, ні поваги до фіскальної політики держави.

"Якщо ти не довіряєш і не поважаєш - то, відповідно, можна і не виконувати вимоги цього інституту", - пояснила Ткаченко.

Нагадаємо, раніше соціологи повідомляли, що більшість українців не вважають державу носієм моральних цінностей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі