Міський бюджет Тернополя майже виконано

За 9 місяців 2011 року бюджет Тернополя виконали на 99,8%. Наразі місто недоотримало 804,1 тис. грн. За словами міського голови Сергія Надала, виконати план бюджету не вдалося через недотримання державою своїх зобов’язань. Відтак місто недоотримало з державного бюджету 4,4 млн. грн. Ці гроші планували спрямувати на виплату заробітної плати, енергоносії та соціально захищені статті.

Крім того, з державного бюджету не надійшло жодної копійки капітальних  видатків на ремонт, реконструкцію, добудову шкіл, садочків, лікарень тощо. Усі ці роботи були профінансовані за рахунок коштів від приватизації майна, пише "Номер один".

- Місцевий бюджет складається з загального та спеціального фонду, – пояснює начальник фінансового управління міськради Надія Кучер. – Виконання плану надходжень по загальному фонду за перших 9 місяців 2011 року становить 99,1%. При плані 410,5 млн. грн. надійшло 406 млн. грн. Складовими частинами загального фонду є власні надходження та субвенції з державного бюджету. Щодо власних надходжень, то план виконано на 100,3%. Перевиконати план вдалось за рахунок надходжень від податку на доходи фізичних осіб. Сума платежів, які надійшли  у бюджет від цього виду податку, становить 2,4 млн. грн. Також місто перевиконало план надходжень від плати за землю. Зокрема, понадпланово у міський бюджет надійшло 1 млн. 780 тис. грн. Якщо аналізувати загальний фонд, то із 17 видів податків, виконання плану забезпечене по 11 платежах, що становить 95,6%. Щодо трансферів з державного бюджету, то слід відзначити, що планова сума не виконана через причини, які не залежать від органів місцевого самоврядування. Мова йде про дотацію вирівнювання, додаткову дотацію на виплату заробітної плати, субвенції на відшкодування пільг та субвенції населення за житлово-комунальні послуги. Недоодержана до міського бюджету сума становить 4,4 млн. грн.

Натомість місто перевиконало план по спеціальному фонду – 106,4%. При плані 46,8 млн. грн. у міський бюджет надійшло 49,8 млн. грн. Питому вагу становлять власні надходження бюджетних установ та єдиний податок. Останній складає питому вагу бюджету розвитку, з якого виділяються гроші на проведення капітальних ремонтів. Станом на початок жовтня у місті спостерігається заборгованість по заробітній платі у сумі майже 2,8 млн. грн. Основними боржниками є ПП «Вік», «Тернопільоблавтодор», Тернопільський оптрибокомбінат, управління капітального будівництва ОДА, ШРБУ-24. Лише ця п’ятірка заборгувала 32% від загальної суми боргу по заробітній платі.

– Крім того, за даними податкової інспекції,  числиться податковий борг по цьому виду платежу в сумі 2,3 млн. грн. Найбільшими боржниками, згідно з даними податкової, є ТОВ «Домобудівник» (292 тис. грн.) та «Продекспорт» (269 тис. грн.).

Варто зазначити, що при міській раді створено комісію, яка працює з платниками платежів. Робота приносить помітний результат: у порівнянні з I півріччям 2011 року сума боргу зменшилась на 175 тис. грн., – каже Надія Кучер.

Відсоток виконання видаткової частини становить 70,6%. На отримання установ освіти направлено 152,6 млн. грн., охорони здоров’я – 84 млн. грн., культури – 15 млн. грн. До того ж, 26 млн. грн. направлено на утримання житлово-комунального господарства.

– Протягом року чотири рази вносилися зміни до бюджету. Це дало можливість додатково направити за рахунок вільних залишків коштів 4,4 млн. грн. на виплату зарплати та енергоносії. З метою виплати своєчасної заробітної плати та проплати відпускної компанії педагогічним працівникам було оформлено 11 короткотермінових позик в управлінні державного казначейства на суму 117 млн. грн., які на сьогоднішній день повністю погашені. Станом на перше жовтня по бюджету міста існує кредиторська заборгованість по комунальних послугах та енергоносіях. Вона виникла з вини управління казначейства, яке не перерахувало плату за енергоносії, – констатує Надія Кучер.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі