В Тернопільській області не зійшло 41% озимих

Чималі збитки аграріям області принесла затяжна тепла осінь – через брак вологи наразі не зійшло 41% посіяної озимини.

При цьому, повідомили в обласному управлінні агропромислового розвитку, на площі 27 тисяч гектарів (близько 15% від посіяної озимини) сходів уже не чекають. А доля посівів на 60 тис. га наразі залежатиме від того, чи випадуть найближчим часом дощі. Ділянки, де озимина загине, аграріям доведеться пересівати уже весною, а це чергові витрати на зерно, пальне, міндобрива. Все це згодом відіб’ється і на собівартості продукції.

Загалом наразі у Тернопільської області через відсутність дощів посіви озимини зійшли на площі 120 тис. га, що складає 59% від усіх посівів озимих.

Слід зазначити, що нетипова для області тепла осінь вплинула і на темпи посівної. Сучасна техніка дозволяла агропідприємствам області провести її за 10 днів, при чому аграрії були забезпечені зерном та всім необхідним. Втім через відсутність дощів посів озимих завершили в області аж  у другій половині жовтня. А ті, хто почав сіяти ще на початку вересня, тепер не знає, чи взагалі будуть сходи, оскільки зерно пролежало у сухій землі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі