Вакцинація захищає від усіх штамів грипу, але тернополяни не поспішають

 

Якщо людина вакцинується проти грипу, то вона захищає себе від усіх його штамів, які циркулюватимуть на території України, - запевняє завідувач Центру грипу та ГРВІ Центральної СЕС МОЗ України Андрій Александрін.

 

"Тому що кожна вакцина містить у собі всі ті три штами, які будуть циркулювати на території України: каліфорнійський - H1N1, H3N2, і тип B. Тому, вакцинувавшись один раз, ви себе захищаєте від трьох типів грипу. Закликаю всіх вакцинуватись і не потрібно це відкладати на потім. Краще робити це завчасно", - аргументував спеціаліст.

Медик запевняє, що в тих людей, які вакциновані навіть на новий штам вірусу імунна система зреагує, і хвороба перебігаатиме в легкій формі: грип не дасть ускладнень і минеться легше.

І хоча понад 45 тис. українців вакцинувалися проти грипу, доля тернополян серед них надзвичайно мала. За інформацією завідувача епідеміологічного відділу Тернопільської обласної СЕС М.Павельєвої, з початку листопада в Тернопільській області зробили більше 150 щеплень проти грипу:
- в Борщівському районі - 50 осіб,
- в Кременецькому -  9,
- в Підволочиському - 8,
- в Тернополі - 88.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі