Українець! Скажи «Ні!» російським свиням!

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба оголосила про заборону на ввезення свиней, продукції та сировини з них з тих областей Російської Федерації, на території яких зареєстровані випадки захворювання африканською чумою свиней, - повідомляє Експрес.

Як повідомили у прес-службі Держветслужби, «мова йде не про введення мораторію на імпорт свиней, продукції і сировини з усієї території РФ, а тільки з тих областей, де виявлені спалахи захворювання АЧС».

У Держветслужба також підтвердили попередню інформацію про те, що Україна на кордоні з РФ посилила нагляд за видачею ветеринарних документів на переміщення тварин та продукції тваринного походження територією України. Повідомляється, що такі заходи вжито у прикордонних з Росією областях України (Харківській, Сумській, Чернігівській областях та в АР Крим). Всі регіональні державні лабораторії ветеринарної медицини забезпечені необхідним діагностичним обладнанням для лабораторних досліджень на африканську чуму.

У прес-службі також повідомили, що «всі спеціалізовані господарства трьох областей переведені в «закритий» режим, а наступним кроком стане ліквідація всіх стихійних ринків». У Держветслужба підкреслили, що АЧС загрожує Україна продовольчою кризою, оскільки «у разі виявлення вірусу, необхідно буде знищити все поголів'я в радіусі 20 км від осередку захворювання». Також ветеринарно-санітарні інспекції на кордонах почали вилучення м'ясної продукції у громадян, які прибувають в Україну. Крім того, посилено нагляд за видачею ветеринарних документів на переміщення тварин та продукції тваринного походження по території України.

Нагадаємо, з початку 2011 року в РФ зареєстровано 44 випадки захворювань на африканську чуму свиней. Останні випадки захворювання зафіксували в Курській області в особистому підсобному господарстві в 85 км від українського кордону

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі