Виставка «Будитель народного духу» в обласному архіві Тернополя

У державному архіві Тернопільської області відкрита виставка до 200-ї річниці від дня народження українського письменника, поета, культурно-громадського діяча, священика, ініціатора видання альманаху «Русалка Дністрова», засновника гуртка «Руська Трійця» Маркіяна Семеновича Шашкевича «Будитель народного духу».

На виставці представлені часописи «Зоря» (1880, 1886-1887рр.), «Життя і Знання» (1934, 1937 рр.) з публікаціями про історію видання і подальшу долю «Русалки Дністрової» та її засновників, зокрема стаття Франца Коковського «Маркіян Шашкевич у Бережанській гімназії»; «Записки Наукового Товариства ім.Шевченка» (1894, 1912 рр.)  із статтями про життя М.Шашкевича і газету «Русалка Дністрова».

Експонується багато документів повітових староств, українських товариств  – заяви, програми свят, інформації про вшанування М.Шашкевича та «Русалки Дністрової».

Усі документи, світлини розповідають про життя і творчість М.Шашкевича, про діяльність гуртка «Руська Трійця», історію видання альманаху «Русалка Дністрова».

На відкритті виставки виступила Анна Онуфріївна Савка – ініціатор створення кімнати-музею Маркіяна Шашкевича у Чортківській гімназії ім. М.Шашкевича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі