Підприємці поскаржилися на мера у прокуратуру

Підприємці оскаржують в прокуратурі розпорядження міського голови Сергія Надала, згідно з яким їм для отримання дозволів міськради підприємцям тепер необхідно надати довідку, що середня офіційна зарплата на їхньому підприємстві складає не менше 2,1 тис. грн.

Як повідомив керівник обласної організації «Підприємці Тернопілля» Петро Мокрій, з часу, відколи дане доручення мера вступило в дію, чимало підприємців зверталося до нього зі скаргами щодо неможливості отримати дозволи.

«Інші підприємці, які ще з цим не зіткнулися, наразі при потребі у мерію за дозволом не звертаються, а вичікують, вони на сторожі. Ми ж чекаємо відповіді на наше звернення в прокуратуру, в якому просимо опротестувати дане рішення як таке, що не відповідає закону. Якщо ж прокуратура не відреагує, з наступного тижня звертатимемося до суду», – сказав Петро Мокрій.

За його даними, звернення до прокуратури підписали 8 громадських організацій, зокрема «Підприємці Тернопілля», «Громадська альтернатива», профспілка центрального ринку Тернополя, «Асоціація підприємців Тернопільщини».

Про нарікання підприємців на дане рішення відомо і голові місцевої Спілки підприємців «Українська справа» Михайлу Ратушняку.

«Це рішення межує з самоуправством і забезпечує можливість перевести процес видачі дозволів у ручний режим. Але всюди є людський фактор. Одні підприємці категорично виступають проти, оскільки це рішення не є законним. Інші ж, на скільки мені відомо, просто зобов’язуються, що до певного часу у них на підприємстві офіційна зарплата складе 2 тис. 100 грн. і таки отримують дозвіл. Хоча ці зобов’язання не мають жодної юридичної сили. Я особисто раджу підприємцям домовлятися», – каже Михайло Ратушняк.

Нагадаємо, протокольне доручення, згідно з яким у Тернополі для отримання дозволів міської ради чи оренди комунального майна підприємці змушені довести, що середня офіційна зарплата на їхньому підприємстві складає не менше 2,1 тис. грн., Сергій Надал підписав у вересні.

«Зроблено це з метою підвищити рівень середньої зарплати в Тернополі та збільшити надходження до бюджету. Ми ведемо мову про легалізацію, а не кажемо підняти зарплати. Бо розуміємо, що у відомостях на підприємствах показують одне, а решту дають в конвертах. А це і пенсія людей, і наповнення бюджету, а відповідно і виконання соціальних програм», – пояснив тоді свою ініціативу мер.

Цифру 2,1 тис. грн. він мотивував тим, що саме такий розмір середньої зарплати передбачено на кінець року міської програмою соціального-економічного розвитку.

На момент підписання протокольного доручення середній розмір зарплати у Тернополі складав 1,8 тис. грн.

Наразі усі структурні підрозділи мерії, якщо до них звертається підприємець за отриманням якихось дозволів чи з проханням надати в оренду комунальне майно, попередньо вимагають надати офіційну довідку про розмір середньої зарплати на цьому підприємстві.

Якщо ця сума не перевищує 2,1 тис. грн., то дозволу (скажімо, на нічний режим роботи закладу) підприємство не отримує.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі