• Головна
  • На Тернопільщині після скандалу аграрій перестав претендувати на землі сільського кладовища
09:30, 4 серпня 2015 р.

На Тернопільщині після скандалу аграрій перестав претендувати на землі сільського кладовища

Конфлікт, який виник між агрогосподарством та жителями Капустинців через те, що фермерське господарство вирішило почати обробіток земель кладовища, вичерпано.

Про це звітує Тернопільська ОДА.

"Право оренди землі сільськогосподарського призначення (йдеться про земельні ділянки 13 та 22 гектари на території Капустинської сільської ради) було продано на сім років одному з ТОВ під час аукціону, який відбувся 21 квітня 2015 року, тобто до призначення керівником району теперішнього голову РДА.

У 2013 році відповідно до наказу головного управління Держкомзему у Тернопільській області від 12.08 2013 року було розпочато розроблення технічної документації щодо інвентаризації земель с/г призначення на території району та, зокрема, Капустинської сільської ради. 27.08 2013 року було видано  розпорядження голови РДА про надання на це відповідного дозволу. Збірний план по інвентаризації підписав голова Капустинської сільської ради Іван Гарматюк. Він також знав про розроблену Інститутом землекористування процедуру продажу права оренди двох земельних ділянок – 22 гектари, які межують з кладовищем, та 13 гектарів.

На Тернопільщині після скандалу аграрій перестав претендувати на землі сільського кладовища, фото-1

10 лютого 2015 року, після виготовлення документації щодо відновлення меж земель с/г призначення для подальшого продажу права оренди, голова сільської ради підписав відповідний акт прийому-передачі.

Відповідно до наказу головного управління Держземагенства від 5.03.2015 року, було затверджено документацію для подання на аукціон. Крім того, 26 червня 2015 року на сесії районної ради була затверджена технічна документація по нормативно-грошовій оцінці земельних ділянок с/г призначення державної власності для подальшого продажу права оренди на неї на земельних торгах. Переможцем аукціону стало Товариство з обмеженою відповідальністю. Вартість орендної плати від земельної ділянки 22 га становить 35 тисяч 229 гривень на рік, а від 13 га – 20 тисяч 239 гривень на рік. Загалом до бюджету сільської ради уже поступило понад 55 тисяч гривень.

Як з’ясувалося, на сесії сільської ради було прийнято рішення про додаткове виділення двох гектарів землі для розширення діючого сільського кладовища. Однак сільський голова Іван Гарматюк жодним способом не оприлюднив цього рішення, не проінформував районний відділ земельних ресурсів та відповідно не підготував жодної документації, тобто не узаконив рішення. Більше того, при погодженні документації на  продаж права оренди згаданих ділянок, жодним словом не обмовився, що було прийнято таке рішення.

Голова Збаразької райдержадміністрації Анатолій Качка особисто втрутився в ситуацію та побував у селі Капустинці на зустрічі з місцевими жителями, аби надати людям пояснення та показати усі документи, відповідно до яких було продано право оренди землі.

На Тернопільщині після скандалу аграрій перестав претендувати на землі сільського кладовища, фото-2

Керівництво ТОВ за наполяганням голови РДА підійшло до цього питання з розумінням і запевнило, що не буде розорювати два гектари землі, розраховані на новий цвинтар, про які йдеться у відповідному рішенні сільської ради", – повідомляють в ОДА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Капустинці #кладовище

Коментарі

Оголошення
live comments feed...