• Головна
  • Змініть генплан, врятуйте сквери
08:30, 4 серпня 2015 р.

Змініть генплан, врятуйте сквери

Захист. Зелені зони та лісочки, які тернополяни вважають міні-парками чи скверами, часто на містобудівній документації не позначені. Точніше позначені, але як землі під забудову. Якщо не змінити генеральний план, дерева згодом можуть зрубати, а ділянки забудувати.

Про суперечності між реальністю та даними генерального плану забудови міста, зізнаємось, дізнались випадково. Трапилось це під час підготовки публікації про сквер на Лепкого, який за інформацією місцевих, планують забудувати.

Стурбовані імовірною забудовою скверу, люди провели збори. На них завітали учасники громадської організації, яка займається захистом прибудинкових дворів та зелених зон. Із собою принесли документи, які свідчать про те, що ділянка є сквером лише у головах мешканців довколишніх будинків. У генплані це землі установ та організацій. Тобто територія, яку можна забудувати.

Спільно з учасниками ГО “Самопоміч” і журналістами місцеві мешканці розробили стратегію захисту. Єдиний механізм, щоб уберегти ділянку та добитися присвоєння їй статусу зеленої зони, - внести зміни до генерального плану.

– Ситуація на Лепкого – яскравий приклад того, що в генплані є помилки, але спільно їх можна вирішити, – каже регіональний видавець газети “RIA плюс” Юрій Штопко. – Тож треба тиснути і відстоювати своє. Не зайвим буде “взяти за вухо” вашого місцевого депутата і змусити його долучитися та лобіювати інтерес громади. Якщо діяти впевнено та грамотно, вірю, що все вийде. А якщо не вдається, завжди є пікети і протести. Якщо закривати очі на проблему чи загрозу, в сподіванні “а може минеться”, громадянського суспільства не створимо.

Міська влада визнала, що проблема є, і в генплані – помилка. Тож із мерії запевнили людей, що підуть назустріч та внесуть відповідні зміни. Це однозначно добре! Ми ж вирішили пошукати у генплані схожі суперечності між паперовим статусом і реальністю. Результат, м'яко кажучи, вразив. За декілька годин ми відшукали 13 шматків, які можуть бути під загрозою. Брали не все підряд, а великі за площею ділянки або ж ті, що перебувають біля доріг, тобто є ласими шматками для забудовників чи комерсантів.

Радимо людям, які мешкають у тих місцинах, активізуватися та скористатися досвідом мешканців із вул. Лепкого. Адже коли землю вже комусь віддадуть, шансів захистити її – мізер. Іншим тернополянам радимо придивитися до тих ділянок, поряд з якими вони живуть і які вважають скверами. Можливо, на генплані так не є. Як це зробити? Найпростіший варіант - подивитись у генплан на призначення землі. Документ є у вільному доступі на сайті міської ради. Також ознайомтесь із даними кадастрової карти України (також відкритий ресурс – прим. авт.) і дізнайтесь чи, бува, землю уже комусь не віддали.

Якщо хтось із забудовників спробує використати дані щодо суперечних ділянок, аби їх забудувати, – йому з цього зиску не буде. Ми стежимо за ситуацією з цими землями та допомагатимемо людям їх захистити.

1438504508_889

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#самопоміч Тернопіль #самопоміч в Тернополі #Юрій Штопко

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...