Мер Тернополя не дозволить «вкрасти» у міста ресторан «Україна»

Історія ця своїм корінням заглиблюється на два з половиною роки тому. На початку 2008-го тодішня міська влада Тернополя на чолі з Романом Заставним вела «нещадну війну» з директором КПСП «Чайка» Ігорем Парієм. Боротьба ця широко висвітлювалась у пресі і позиціонувалася, як повернення у власність громади комунального майна. Насправді ж готувалося підґрунтя для заволодіння приватними особами, близькими до тодішнього мера Романа Заставного, одним з ласих шматочків майнового пирога міста – ресторану «Україна».

Заволодіння майном територіальної громади відбувалося за спланованою схемою

Тож, міцно приспавши пильність громади гучною справою, Заставний і Ко почали діяти. Незважаючи на те, що державний виконавець А. Гайда 5 березня 2008 року наклав арешт на все майно, що належить КПСП «Чайка», уже 12 березня виконавчий комітет приймає рішення, згідно з яким майно КП «Чайка» передається управлінню комунальної власності Тернопільської міської ради (в тому числі нерухоме майно: будівлі бані та котельні на вул. Глибокій, 18 з інженерними спорудами та будівля ресторану «Україна» на бульв. Шевченка, 23). А 18 березня рішенням міської ради це майно надано в безоплатне користування комунальному проектно-конструкторському бюро «Еней», яке згодом реорганізують у КП «Еней».

Далі витримується театральна півторарічна пауза, протягом якої Роман Йосипович, очевидно, розуміє, що другий раз мером уже не стане, тож потрібно дещо з «пасивних» активів, над якими він втрачав контроль разом із втратою посади, перевести в «активні», тобто у приватні руки. Цілісний майновий комплекс філії «Ресторан Україна» комунального підприємства «Еней» Тернопільської міської ради почав готуватися до приватизації. Так, 3 грудня 2009 р. виконавчий комітет дає згоду КП «Еней» на створення філії підприємства «Ресторан Україна», і з цього часу ресторан почав функціонувати саме як філія комунального підприємства та користуватися всім майном і обладнанням, повідомляє Номер Один.

Наступний крок – створення ТОВ «Ресторан Україна». Воно створене 29 квітня 2010 р. зборами трудового колективу філії «Ресторан «Україна». Як зазначено у протоколі зборів, трудовий колектив складав 30 осіб, з яких 22 були присутні на зборах і ухвалювали рішення.

Та часу до виборів уже залишалося обмаль, і збирати кожного разу такі чисельні збори та займатися окозамилюванням такої кількості людей змоги уже не було. Тож 5 травня 2010 р. створюється таке собі ТОВ «Україна» Ресторан, учасниками якого стають лише три особи. 95% відходить підставній особі Наталі Тимофіївні Гавриш (вона отримала абсолютний контроль над фінансово-господарською діяльністю суб’єкта господарювання), яка працювала у виконавчих структурах міської ради, 2% — Юрію Кольбі (нині – бармен товариства), а 3% — Марії Пастирській (заввиробництвом).

Надалі технологія заволодіння реалізується уже за участю цього новоствореного товариства. 10 червня 2010 р. виконком міськради приймає рішення про передачу в оренду ТОВ «Україна» Ресторан цілісного майнового комплексу філії КП «Еней» «Ресторан Україна». Через два місяці, 8 вересня 2010 р., між виконавчим комітетом міської ради і ТОВ «Україна» Ресторан було укладено договір найму цілісного майнового комплексу філії «Ресторан Україна» КП «Еней». Цього ж дня укладений ще один договір купівлі-продажу орендарем оборотних матеріальних засобів, за яким у власність товариства перейшли всі оборотні активи комунального підприємства в частині філії. І наче театральна завіса оборудки, 9 листопада 2010 р. директор філії комунального підприємства «Еней» повідомляє державного реєстратора про закриття філії, адже вона свою роль транзитної структури для підготовки приміщення для приватизації відіграла.

Міська влада йтиме до останнього, захищаючи майно громади

Передвиборчий цугцванг викликав поспішність у проведенні оборудки, яка, у свою чергу, призвела до численних проколів. Було «спрощено», а фактично порушено кілька передбачених законодавством процедур. До того ж, постановою від 9 липня 2008 р. Господарським судом Тернопільської області рішення виконкому від 12 березня 2008 р. «Про передачу майна» було визнано недійсним, а постановою Тернопільського міськрайонного суду від 24 травня 2011 р. було визнано незаконним та скасовано рішення міської ради від 18 березня 2008 р. «Про надання в безоплатне користування комунальному проектно-конструкторському бюро «Еней» майна комунальної власності.

Зважаючи на це, у серпні ц.р. з боку Тернопільської міської ради каденції Сергія Надала приймається рішення про розірвання договору оренди приміщення ресторану. Оскільки друга сторона цього визнати не захотіла, відповідно влада вкотре пішла шукати правду до суді. У Господарському суді (міська рада звернулася з позовом визнати договір оренди недійсним), засідання якого відбулося 4 листопада, за ідеєю мала би бути поставлена крапка у цій резонансній справі, адже документи, що послужили формальною підставою для рішень і дій посадових осіб міської ради, визнані судами незаконними, окрім того, рішення сесії, на підставі якого відбулася передача майна в оренду, теж вже скасовано.А відтак, враховуючи принцип правової трансмісії, всі подальші рішення і дії ( у тому числі і договір оренди цілісного майнового комплексу ресторану) також є незаконними. Також на суді юристи міськради намагалися довести, що, відповідно до ч. І ст.4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», у разі виділення цілісного майнового комплексу структурного підрозділу підприємства складається розподільчий баланс, чого зроблено не було.

– Це унеможливило визначення чіткого переліку прав та обов'язків, які переходять до орендаря. Крім того, процедура оренди була порушена. Відповідно до ст. 14 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» припинення діяльності структурного підрозділу, що передається в оренду, здійснюється шляхом його виділення з підприємства з наступним його приєднанням до орендаря. При цьому, відповідно до ст. 15 цього Закону, орендар стає правонаступником прав та обов'язків підприємства, пов'язаних з діяльністю структурного підрозділу. Натомість у даному випадку були передані лише матеріальні активи, а філія «Ресторан Україна» була ліквідована рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради №1888 від 21.10.2010 р. «Про ліквідацію філії «Ресторан Україна» комунального підприємства «Еней» Тернопільської міської ради», – заявив на суді Василь Чорненький.

А ще юристи мали претензії до найменування товариства, адже, згідно з протоколом зборів трудового колективу від 29.04.2010 р. – Товариство з обмеженою відповідальністю «Ресторан «Україна», а згідно з протоколом зборів учасників від 05.05.2010 р. та документами, поданими до Тернопільської міської ради для оренди цілісного майнового комплексу (заява, статут) – Товариство з обмеженою відповідальністю «Україна» Ресторан. Вказані факти суперечать вимогам ст.ст.7, 8 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», відповідно до якої саме трудовий колектив (30 чоловік, а не лише троє його вибраних представників) має переважне право на оренду цілісного майнового комплексу. Якщо ж цей комплекс віддається обмеженій кількості людей, а якщо бути точнішим, то, очевидно, права на його контроль отримує одна відома тернопільська родина,  то в такому випадку мала б відбуватися процедура аукціону, відповідно міська громада, якій теоретично належить ресторан, отримала б значно більше коштів до бюджету, ніж вона має сьогодні. До того ж, вказане майно перебувало під арештом, що підтверджується судовими рішеннями, які набрали чинності, а тому його передача іншим особам суперечить законодавству.

На жаль, усі ці доводи міської ради суд чомусь не взяв до уваги, ставши на бік власників ТОВ «Україна» Ресторан. Дивним з боку пересічного громадянина є і той факт, що у цій непростій справі суд прийняв рішення відразу в одному засіданні. Цілком очікувано, що з боку тернопільської влади буде подано апеляції на рішення Господарського суду. Наше видання слідкуватиме за розвитком подій і повідомлятиме тернополян, які кроки далі вчинятимуть з його майном, адже не секрет, що орендар у найближчому часі буде просити викупити приміщення в самому центрі міста за смішні гроші. Міська рада нинішньої каденції навряд чи прийме рішення дати дозвіл на приватизацію, адже саме оприлюднює чималу кількість порушень. Але ще є суд, який може зобов’язати раду вчинити ті чи інші кроки на користь грошовитих мішків…

А тим часомміський голова Тернополя Сергій Надал звернувся до прокуратури міста із заявою про перевірку законності вчинених вищезазначених дій та прийнятих рішень посадовими особами Тернопільської міської ради і виявлення особистої причетності (зацікавленості) до них колишніх посадових осіб міської ради чи їх родичів. Чи знайде кінці у мутній воді прокуратура – сказати важко. Цілком очевидно, що ні, але, тим не менше, шила в мішку в такому маленькому місті, як Тернопіль, не сховаєш…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме: - 13.12.18р. з 09:00 год. до 11:00 год. за адресами: вул. Бойківська,3,4; вул. Є.Коновальця,18; вул. Галицька,56,58, а також приватний сектор вул.Бойківська, вул.Лемківська, вул.Гуцульська. - 13.12.18р.  з 10:00 до 13:00  за адресою вул. Проектна, 44-62
Суспільство
Власники автомобілів з іноземною реєстрацією придумали спосіб, за допомогою якого тепер масово уникають необхідності розмитнення своїх транспортних засобів. Як інформує "Єправда", керівниця консульського відділу посольства України у Варшаві Світлана Криса оголосила, що водії "євроблях" у великій кількості стають на тимчасовий консульський облік при Генконсульстві України за кордоном, який дає право на багаторазовий перетин кордону без розмитнення автомобіл...
Суспільство
Сніг, ожеледицю та слабку хуртовину прогнозують синоптики на найближчі дні. Сьогодні ж ввечері слід очікувати невеликий сніг. На дорогах збережеться ожеледиця. Завідувач сектору організації робіт тернопільського обласного гідрометцентру Оксана Софінська зазначила, що 13-14 грудня у Тернополі очікується снігопад, в ранці та вдень місцями  сильний сніг. Вночі стовпчики термометра опустяться до -2-4 градусів морозу, а в день від 0 до - 5 градусів морозу.
Кримінал
Спеціалісти з кіберполіції 11 грудня почали фіксувати факти розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке націлене на користувачів операційної системи MS Windows. Як повідомляє офіційний сайт Національної поліції України, воно було націлене на користувачів, які є приватними нотаріусами України. Для надсилання шкідливого програмного забезпечення (далі - ШПЗ) правопорушники використовували поштові сервіси українських компаній www.ukr.net та www.i.u...
Спорт
Біатлоністів Тернопілля, які вирушили на тренування до навчально-спортивної бази зимових видів спорту "Тисовець", обмежили в кількості, до того ж спортсменам жодного разу протягом чотирьох останніх років не виділяли коштів для належного харчування.  Як інформують "Тернополяни", про це розповів член президії Федерації біатлону Тернопільської області Олександр Починок, який наголосив, що не може спокійно спостерігати, як окремі особи перешкоджають розвитку б...
Кримінал
Сьогодні відбулося друге судове засідання у справі побиття біля "Алюру". Прокурор представив речові докази, серед яких пістолет. Як у ту ніч все відбувалося, суду розповіли друзі загиблого Віталія Гнатишина. Хлопці вийшли із нічного клубу та вже чекали на таксі, але доїхати додому судилося не всім: 20-річний Віталій Гнатишин після двох ударів у голову за кілька днів помер у лікарні. До тями після побиття хлопець так і не прийшов. Також дісталося ще двом др...
Кримінал
Невідомий зловмисник обшахраював працівника обмінного пункту, що у Чорткові. Аферист використав злодійський спосіб -  «залом грошей». Суть такого шахрайства здебільшого полягає в тому, що під купюру меншого номіналу підкладається велика, яка при заломі залишається в руках у шахрая. Саме з допомогою такої техніки пройдисвіт скоїв злодіяння.  Зайшов до приміщення "кантору" обміняти гроші. Однак, вже взявши гривні до рук, покупець  захотів аби працівниця розм...
Суспільство
В одному з супермаркетів Тернополя виникло непорозуміння з цінниками на товарі. У групі на Фейсбук Julia Yulia виклала фото цінників на солодощі, де некоректно вказана дата пакування й подальшого терміну їх вживання. "Доброго дня,може я щось не розумію,але коли і як я маю той лукум з'їсти? ??я просто уявила як вихоплюю ту банку прямо з рук і за хвилину зїдаю прямо на місці,бо поки дойду до каси то вже буде прострочений" , - підписала вона допис. Під постом...
Суспільство
Сьогодні зранку, 12 грудня, на виконання рішення виконавчого комітету інспекторами муніципальної інспекції та постійно діючою робочою групою з проведення демонтажів по вул. Живова, біля ТЦ Орнава, демонтовано незаконно встановлену тимчасову споруду - літній майданчик. Як повідомили в Управлінні муніципальної поліції Тернопільської міської ради демонтажні роботи тривають і далі!
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!