Мер Тернополя не дозволить «вкрасти» у міста ресторан «Україна»

Історія ця своїм корінням заглиблюється на два з половиною роки тому. На початку 2008-го тодішня міська влада Тернополя на чолі з Романом Заставним вела «нещадну війну» з директором КПСП «Чайка» Ігорем Парієм. Боротьба ця широко висвітлювалась у пресі і позиціонувалася, як повернення у власність громади комунального майна. Насправді ж готувалося підґрунтя для заволодіння приватними особами, близькими до тодішнього мера Романа Заставного, одним з ласих шматочків майнового пирога міста – ресторану «Україна».

Заволодіння майном територіальної громади відбувалося за спланованою схемою

Тож, міцно приспавши пильність громади гучною справою, Заставний і Ко почали діяти. Незважаючи на те, що державний виконавець А. Гайда 5 березня 2008 року наклав арешт на все майно, що належить КПСП «Чайка», уже 12 березня виконавчий комітет приймає рішення, згідно з яким майно КП «Чайка» передається управлінню комунальної власності Тернопільської міської ради (в тому числі нерухоме майно: будівлі бані та котельні на вул. Глибокій, 18 з інженерними спорудами та будівля ресторану «Україна» на бульв. Шевченка, 23). А 18 березня рішенням міської ради це майно надано в безоплатне користування комунальному проектно-конструкторському бюро «Еней», яке згодом реорганізують у КП «Еней».

Далі витримується театральна півторарічна пауза, протягом якої Роман Йосипович, очевидно, розуміє, що другий раз мером уже не стане, тож потрібно дещо з «пасивних» активів, над якими він втрачав контроль разом із втратою посади, перевести в «активні», тобто у приватні руки. Цілісний майновий комплекс філії «Ресторан Україна» комунального підприємства «Еней» Тернопільської міської ради почав готуватися до приватизації. Так, 3 грудня 2009 р. виконавчий комітет дає згоду КП «Еней» на створення філії підприємства «Ресторан Україна», і з цього часу ресторан почав функціонувати саме як філія комунального підприємства та користуватися всім майном і обладнанням, повідомляє Номер Один.

Наступний крок – створення ТОВ «Ресторан Україна». Воно створене 29 квітня 2010 р. зборами трудового колективу філії «Ресторан «Україна». Як зазначено у протоколі зборів, трудовий колектив складав 30 осіб, з яких 22 були присутні на зборах і ухвалювали рішення.

Та часу до виборів уже залишалося обмаль, і збирати кожного разу такі чисельні збори та займатися окозамилюванням такої кількості людей змоги уже не було. Тож 5 травня 2010 р. створюється таке собі ТОВ «Україна» Ресторан, учасниками якого стають лише три особи. 95% відходить підставній особі Наталі Тимофіївні Гавриш (вона отримала абсолютний контроль над фінансово-господарською діяльністю суб’єкта господарювання), яка працювала у виконавчих структурах міської ради, 2% — Юрію Кольбі (нині – бармен товариства), а 3% — Марії Пастирській (заввиробництвом).

Надалі технологія заволодіння реалізується уже за участю цього новоствореного товариства. 10 червня 2010 р. виконком міськради приймає рішення про передачу в оренду ТОВ «Україна» Ресторан цілісного майнового комплексу філії КП «Еней» «Ресторан Україна». Через два місяці, 8 вересня 2010 р., між виконавчим комітетом міської ради і ТОВ «Україна» Ресторан було укладено договір найму цілісного майнового комплексу філії «Ресторан Україна» КП «Еней». Цього ж дня укладений ще один договір купівлі-продажу орендарем оборотних матеріальних засобів, за яким у власність товариства перейшли всі оборотні активи комунального підприємства в частині філії. І наче театральна завіса оборудки, 9 листопада 2010 р. директор філії комунального підприємства «Еней» повідомляє державного реєстратора про закриття філії, адже вона свою роль транзитної структури для підготовки приміщення для приватизації відіграла.

Міська влада йтиме до останнього, захищаючи майно громади

Передвиборчий цугцванг викликав поспішність у проведенні оборудки, яка, у свою чергу, призвела до численних проколів. Було «спрощено», а фактично порушено кілька передбачених законодавством процедур. До того ж, постановою від 9 липня 2008 р. Господарським судом Тернопільської області рішення виконкому від 12 березня 2008 р. «Про передачу майна» було визнано недійсним, а постановою Тернопільського міськрайонного суду від 24 травня 2011 р. було визнано незаконним та скасовано рішення міської ради від 18 березня 2008 р. «Про надання в безоплатне користування комунальному проектно-конструкторському бюро «Еней» майна комунальної власності.

Зважаючи на це, у серпні ц.р. з боку Тернопільської міської ради каденції Сергія Надала приймається рішення про розірвання договору оренди приміщення ресторану. Оскільки друга сторона цього визнати не захотіла, відповідно влада вкотре пішла шукати правду до суді. У Господарському суді (міська рада звернулася з позовом визнати договір оренди недійсним), засідання якого відбулося 4 листопада, за ідеєю мала би бути поставлена крапка у цій резонансній справі, адже документи, що послужили формальною підставою для рішень і дій посадових осіб міської ради, визнані судами незаконними, окрім того, рішення сесії, на підставі якого відбулася передача майна в оренду, теж вже скасовано.А відтак, враховуючи принцип правової трансмісії, всі подальші рішення і дії ( у тому числі і договір оренди цілісного майнового комплексу ресторану) також є незаконними. Також на суді юристи міськради намагалися довести, що, відповідно до ч. І ст.4 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», у разі виділення цілісного майнового комплексу структурного підрозділу підприємства складається розподільчий баланс, чого зроблено не було.

– Це унеможливило визначення чіткого переліку прав та обов'язків, які переходять до орендаря. Крім того, процедура оренди була порушена. Відповідно до ст. 14 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» припинення діяльності структурного підрозділу, що передається в оренду, здійснюється шляхом його виділення з підприємства з наступним його приєднанням до орендаря. При цьому, відповідно до ст. 15 цього Закону, орендар стає правонаступником прав та обов'язків підприємства, пов'язаних з діяльністю структурного підрозділу. Натомість у даному випадку були передані лише матеріальні активи, а філія «Ресторан Україна» була ліквідована рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради №1888 від 21.10.2010 р. «Про ліквідацію філії «Ресторан Україна» комунального підприємства «Еней» Тернопільської міської ради», – заявив на суді Василь Чорненький.

А ще юристи мали претензії до найменування товариства, адже, згідно з протоколом зборів трудового колективу від 29.04.2010 р. – Товариство з обмеженою відповідальністю «Ресторан «Україна», а згідно з протоколом зборів учасників від 05.05.2010 р. та документами, поданими до Тернопільської міської ради для оренди цілісного майнового комплексу (заява, статут) – Товариство з обмеженою відповідальністю «Україна» Ресторан. Вказані факти суперечать вимогам ст.ст.7, 8 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», відповідно до якої саме трудовий колектив (30 чоловік, а не лише троє його вибраних представників) має переважне право на оренду цілісного майнового комплексу. Якщо ж цей комплекс віддається обмеженій кількості людей, а якщо бути точнішим, то, очевидно, права на його контроль отримує одна відома тернопільська родина,  то в такому випадку мала б відбуватися процедура аукціону, відповідно міська громада, якій теоретично належить ресторан, отримала б значно більше коштів до бюджету, ніж вона має сьогодні. До того ж, вказане майно перебувало під арештом, що підтверджується судовими рішеннями, які набрали чинності, а тому його передача іншим особам суперечить законодавству.

На жаль, усі ці доводи міської ради суд чомусь не взяв до уваги, ставши на бік власників ТОВ «Україна» Ресторан. Дивним з боку пересічного громадянина є і той факт, що у цій непростій справі суд прийняв рішення відразу в одному засіданні. Цілком очікувано, що з боку тернопільської влади буде подано апеляції на рішення Господарського суду. Наше видання слідкуватиме за розвитком подій і повідомлятиме тернополян, які кроки далі вчинятимуть з його майном, адже не секрет, що орендар у найближчому часі буде просити викупити приміщення в самому центрі міста за смішні гроші. Міська рада нинішньої каденції навряд чи прийме рішення дати дозвіл на приватизацію, адже саме оприлюднює чималу кількість порушень. Але ще є суд, який може зобов’язати раду вчинити ті чи інші кроки на користь грошовитих мішків…

А тим часомміський голова Тернополя Сергій Надал звернувся до прокуратури міста із заявою про перевірку законності вчинених вищезазначених дій та прийнятих рішень посадовими особами Тернопільської міської ради і виявлення особистої причетності (зацікавленості) до них колишніх посадових осіб міської ради чи їх родичів. Чи знайде кінці у мутній воді прокуратура – сказати важко. Цілком очевидно, що ні, але, тим не менше, шила в мішку в такому маленькому місті, як Тернопіль, не сховаєш…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Спорт
Гідно вистояв перед найсильнішими українськими та закордонними борцями юний збаражчанин Владислав Хариш, який на ІІ Міжнародному турнірі з вільної боротьби став безперечним чемпіоном. Змагання відбулися протягом 31.01-02.02 серед юнаків 2004 р.н. і молодших на призи Кам’янець-Подільського міського голови М.Є. Сімашкевича. У турнірі взяли  участь більше 300 учасників зі всієї України, а також гості з Молдови та Польщі. Як повідомляють "Тернополяни", команду...
Пригоди
В Італії, у провінції Верона, з невідомих причин померла 52-річна тернополянка. Як інформує "ШФ", про це повідомила у соцмережах українка, що живе в Італії, Оксана Кулій. Відомо, що жінка приїхала в Італію на заробітки. Вона приїхала на заміну, пропрацювала два дні і несподівано померла. Причина смерті буде відома після аутопсії. Загибла була родом з Тернопільської області. Вдома в неї залишилася старенька мати і хворий син.
Суспільство
Із настоятелем Свято-Троїцького духовного центру імені Данила Галицького прощаються тернополяни. Протоієрей Анатолій Зінкевич помер 13 лютого після важкої хвороби на 66-му році життя. Тіло настоятеля наразі перебуває у Свято-Троїцькому духовному центрі. Туди приходять усі охочі помолитися і попрощатися із священнослужителем. "Ми звикли бачити його, як таку енергійну людину. За ті роки, які я знаю отця Анатолія навіть не пам’ятаю щоб я знав, що він колись х...
Суспільство
Лише за один тиждень на Тернопільщині аж шість парафій колишнього УПЦ МП прийняли рішення про перехід до Православної Церкви України. Як повідомляє "Думай", до ПЦУ приєдналися парафія с. Мусорівці Збаразького району, громади с. Залужжя, с. Шкроботівка, с. Підгайці і с. Садки Шумського району, а також парафія с. Дунаїв на Кременеччині. Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор підписав указ про прийняття цих парафій до складу Тернопільської єпархії....
Кримінал
П'ятдесят шість патронів до автомату Калашникова виявив у помешканні свого сина вісімдесятирічний житель Заліщицького району. Про небезпечну знахідку він повідомив у чергову частину поліції. За словами пенсіонера, його син помер на початку лютого цього року і він прийшов, аби прибратися в помешканні. Саме в цей час і знайшов набої. За словами начальника Заліщицького відділення поліції Вадима Міжнова, власник патронів свого часу перебував на сході в зоні пр...
Пригоди
Тернополянка  Зоряна Биндас на власні очі побачила та зрозуміла, чому у Тернополі безпритульні собаки кидаються на людей. Усе побачене вона відзняла на відео та оприлюднила його у соцмережах. Справа в тому, що люди самі винні у своїх проблемах.  На відео літня жінка відганяючи собаку від розсипаного зерна, почала його наполегливо штовхати та бити своєю сумкою по морді тварини. Усе відбувалось сьогодні на Театральному майдані у Тернополі. «На першому відео...
Кримінал
Небезпечний вибуховий пристрій вилучили у жителя району  працівники  Тернопільського відділення поліції. Чоловік зберігав небезпечні предмети у власному будинку. Поліцейські отримали оперативну інформацію, що чоловік може зберігати на господарстві небезпечні предмети. У ході перевірки вона знайшла своє підтвердження.  Під час санкціонованого обшуку правоохоронці знайшли предмети,схожі гранату запал до неї та димову шашку. Знайдене поліцейські  направили на...
Суспільство
У Тернопільській митниці ДФС нагадують громадянам, 22 лютого 2019 року о 24.00 год. 00 хв. закінчується період дії перехідних положень Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів із застосуванням коефіцієнта 0,5. Тобто вже 23 лютого 2019 року при митному оформленні транспортних засобів громадян акцизний податок стягуватиметься у повному обсязі, як це передбачено чинним законодавством. Для громадян, котрі п...
Суспільство
Оскільки все, що «заходить» у багатоквартирний будинок повинно бути оплаченим, то вся відповідальність за сплату за тепло лягає зараз лише на тих, хто має центральне опалення. Відновити справедливість між користувачами індивідуального і централізованого теплопостачання хочуть уже з наступного опалювального періоду, а саме з 1 травня. Нововведення вступили в дію ще 25 січня цього року, але виконати зараз усіх умов методики неможливо через різні поняття у ви...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!