В полі зору сімейних лікарів Тернополя - проблеми суїциду

10 листопада в Тернопільській обласній комунальній клінічній психоневрологічній лікарні пройшов семінар для сімейних лікарів.

Темою семінару була актуальність проблеми суїцидів та їх профілактика. Метою цього заходу вдосконалення організації медичної допомоги особам з психічними розладами на рівні первинної медико-санітарної допомоги. Семінар проводила к. мед. н., доц. кафедри психіатрії і психотерапії Львівського національного медичного університету Н.І.Долішня.

Проблема суїцидів актуальна для України, - наголошує прес-служба ГУОЗ ОДА. З набуттям країною незалежності кількість суїцидів щороку зростає. Так у 2009 році їх зареєстровано 1074 випадки, а в 2010 – вже 1133. Головною причиною фахівці вбачають те, що люди не можуть пристосуватися до нових обставин життя.

Найбільш вразливими до суїцидів є люди віком 12-24 років та старші 45 років. Щодо статевої належності, то чоловіки більш схильні до суїцидів, ніж жінки. Серед факторів, які сприяють розвитку суїцидальних настроїв, лікар назвала такі, як самотнє проживання, відсутність подружнього партнера або нещодавня його втрата, соціальна ізоляція та відсутність соціальної підтримки, змушена зміна місця проживання, смерть близької людини, втрата засобів до існування та борги. Серед підлітків та молоді причинами, які здатні підштовхнути людину до самогубства переживання, пов'язані із смертю одного з батьків, розлучення батьків, почуття провини, сорому, образи, незадоволеності собою, страх перед ганьбою, глузуванням, приниженням, любовні невдачі, сексуальні ексцеси, вагітність, почуття помсти, погроз, шантажу, бажання привернути до себе увагу, викликати жаль, співчуття.

Завданням лікаря Н. І. Долішня вбачає вчасно помітити тривожні симптоми і надати потрібну психологічну підтримку.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі