• Головна
  • Середня заробітна плата тернополян перейшла позначку в 3 тис. гривень
18:00, 9 серпня 2015 р.

Середня заробітна плата тернополян перейшла позначку в 3 тис. гривень

Уперше за останні кілька років середня заробітна плата в області перейшла позначку в три тисячі гривень. Так, Тернопільщина вирвалася з останнього місця у рейтингу областей, випередивши сусідню Чернівецьку область.

Рекордного для себе показника в частині заробітної плати область досягла завдяки виплаченим у липні освітянам відпускних.

- У травні 2015 року Тернопільщина вперше у рейтингу областей вирвалася з останнього на передостаннє місце, - каже Номер один голова обласної ради профспілок Андрій Присяжний. - Тоді місцем нам поступилася Чернівецька область. Та в цілому наш регіон відстає у темпах росту заробітної плати. В області він на 2% менший, ніж по Україні.

За прогнозами фахівців, у короткостроковій перспективі не вдасться наздогнати бодай середньодержавний рівень заробітної плати, який наразі - понад 4 тис. грн.

- У свій час темпи заробітної плати в області перевищували середньодержавний показник на 1,2%. Таким чином ми сподівалися, що з часом нам вдасться досягти середньодержавного показника, але, на жаль, так не сталося. 54% офіційно зайнятих працівників працюють у бюджетній галузі. Це вчителі, лікарі, державне управління, соціальна сфера. А  у цих сферах заробітна плата практично заморожена. Найкритичніша ситуація у сфері культури. Там частина працівників працюють лише на півокладу, а то й ще менше. Крім того, зарплати у національних театрах значно вищі, ніж в обласному, -  підкреслює Андрій Присяжний.

Найближчою до середньодержавного показника є заробітна плата у сфері сільського господарства та будівництва. Найвища середня заробітна плата у галузі фінансової та страхової діяльності – 5262 грн., а також у сфері видобувної промисловості – 3920 грн., постачання електроенергії, газу, пари – 3983 грн. Найнижча середня заплата у секторі тимчасового розміщування та організації харчування – 1572 грн.

Цифра: 3193 грн. становить середня заробітна плата в Тернопільській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #заробітна плата

Коментарі

Оголошення
live comments feed...