На Тернопіллі розквітнуть сади і буде новий завод

Цього року на Тернопіллі прийнята програма з розвитку садівництва та ягідництва у 2011–2025 роках. Підраховано, що потрібно 70 тис. тонн плодів і ягід, аби щороку забезпечувати ними краян відповідно до мінімальних норм споживання. Зараз спроможні випускати та ввозити на Тернопільщину понад 28% до потреби, хоча область має сприятливі для вирощування плодово-ягідних насаджень природно-кліматичні умови та ∂рунтові ресурси.

Цього року на Тернопільщині посадили майже 200 га нових садів. За словами голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна, цим сільськогосподарським напрямком у кожному районному управлінні агропромислового розвитку опікуватимуться відповідні фахівці. Незабаром у селі Скорики Підволочиського району проведуть обласну виїзну нараду з питань розвитку садівництва та ягідництва. Тут теж відвели площі для вирощування фруктів та ягід. Наразі саджанці приймаються на 14 гектарах.

Керівник місцевого товариства «Україна» Герой України Олег Крижовачук повідомляє, що наступної весни мають намір посадити фруктові деревця, кущі смородини на 63 га, а згодом ще на 96 га. А для зберігання зібраного вітамінного врожаю готують базу для спорудження холодильників. Як повідомляє "Урядовий кур'єр", у найближчих планах також будівництво заводу з переробки екологічно чистої продукції з яблук, грушу та ягід.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі