14:54, 11 серпня 2015 р.
ОСББ – шанс жити по-людськи
Ви добросовісно сплачуєте за житлово-комунальні послуги, але: в будинку не прибирають, прибудинкова територія засмічена, в підвалі течуть труби, а дах як решето. Така ситуація, на жаль, в десятках будинків Тернополя.
Буває й гірше: діти вимушені гратись на поламаних і небезпечних гойдалках, лавочки в дворі давно демонтовані, пісочниці нема, а на газонах місцеві облашутвали стоянку. Найгірше ж в усіх цих випадках, що мешканці звертаються до ЖЕКу з проханням вирішити ці проблеми і краще працювати, але часто чують відмовки, нарікання на брак коштів та обіцянки, які навряд чи хтось виконає.
- Є перевірений вихід з ситуації – створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), - каже учасник міської "Самопомочі", голова спілки "Рада голів ОСББ Сергій Лупак. - Люди, на жаль, часто бояться брати відповідальність за свій будинок на себе, а дарма. Формат ОСББ дозволяє мешканцям на власний розсуд витрачати кошти, які раніше йшли ЖЕКам, наймати кваліфікованих робітників, робити ті роботи, які потрібні, а не які нав'язують. Зрештою це економія. Крім того людям треба розуміти, що такі об'єднання можуть безоплатно приватизовувати прибудинкову територію. Це вбереже від ущільнених забудов та дозволить її облагородити. Приміром є будинки біля яких навіть розарії існують, а дитячі майданчики нагадують атракціони з парків розваг.
Радянську звичку "ми зачекаємо, може хтось прийде і зробить", треба в собі долати, вважає Сергій Лупак. Бо шансів, що ЖЕК, який опікується десятками таких будинків як у вас і має "роздуту структуру", виділить кошти саме на ваш двір і ваші проблеми – мізерні.
- Найпростіше зрозуміти різницю між ЖЕКом та ОСББ можна, якщо знати принцип витрати зібраних в людей коштів, - каже Сергій Лупак. - Принцип ЖЕКу наступний: всі кошти зібрані з мешканців усіх будинків йдуть в одну купку, а потім їх витрачають в залежності свого бачення і потреб тих будинків. Якщо у вашого будинку, приміром, в трьох підїздах погані двері, а в сусіднього будинку їх нема, то двері поставлять там. В ОСББ ж усі зібрані кошти йдуть виключно на потреби вашого будинку і з них не потрібно оплачувати зарплату економіста, завгоспа, секретарки, водія і тому подібне.
Ще одна перевага ОСББ – вони можуть брати участь в державних та міських програмах співфінансування та грантових проектах. Заміна вікон на металопластикові, зі знижкою 40%, утеплення фасаду, де 70% дає міський бюджет, індивідуальні теплові пункти – все це можливо!
- Ви може прийти і побачити, як працюють ОСББ, поспілкуватися з мешканцями та їх головами, - каже Сергій - В Тернополі створена Громадська спілка "Рада голів ОСББ м.Тернополя", в яку входить вже більше 70 ОСББ. Громадська спілка спільно з об'єднанням "Самопоміч" проводить індивідуальні консультації для ініціативних людей, які хочуть створити ОСББ. Повний, покроковий перелік дій по створенню ОСББ, підтримка юридичного та бухгалтерського характеру, складання кошторису доходів та витрат, підтримаємо вас на загальних зборах будинку. Все безкоштовно.
Отримати додаткову інформацію, зголоситись на "екскурсію" де діють ОСББ, поспілкуватися з фахівцями, можна за номером 52-27-27 чи в офісі на Руській, 52 (2 поверх, офіс № 39).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:52, Вчора
11:22, 14 січня
10:30, 10 січня
12:51, Вчора
12:12, Сьогодні
live comments feed...