• Головна
  • Тернополянка спіймала щуку, вагою поза 7 кілограм й тримає вдома столітровий акваріум
10:31, 13 листопада 2011 р.

Тернополянка спіймала щуку, вагою поза 7 кілограм й тримає вдома столітровий акваріум

 

Як пояснила іхтіолог Рибоохорони Інна Гоч, з'явився цей акваріум у неї чотири роки тому. Спочатку там були “традиційні” рибки - сомики, гупії, золоті рибки.

"Потім “квартирантів” побільшало, з'явилися рідкісні, за якими я стала спостерігати та досліджувати їх поведінку, - каже пані Гоч. - "Екзотів" приносили мені люди, які в мене запитували, що то за риба та звідки вона в нас. Так було з колючкою триголковою - невеличка рибка, яка дуже добре захищена кістяними пластинами та має на спині три гострі колючки. Вона, як лицар у латах, майже невразлива у водоймі. Завдяки такому “одягу” добре розмножується, мігрує та виживає у незвичному для себе середовищі. Гостювала у мене також головешка ротань. Це також риба, яка все частіше трапляється у наших водоймах. До речі, вона дуже швидко навела порядок у акваріумі та відтіснила “мирних” рибок у дальній його кут", пише "20 хвилин".

Інна Гоч відстежує збільшення чи зменшення кількості риб певного виду, зникаючі та “нові” риби. "Досліджую фактори, які впливають на міграцію риби. До речі, саме ця тема сьогодні дуже популярна як у вітчизняній, так і у російській та європейській іхтіологічній науці", - каже іхтіолог.

"Я щиро дивуюсь звісткам про те, що у наших водоймах зустрічали піранью, які мають репутацію риб-людожерів. Але ж ці риби просто не можуть вижити тут, тому що наші умови їм абсолютно не підходять, - запевняє Інна Гоч. - Але от інші хижачки - ротань головешка - з берегів Амуру переселяється і гарно себе почуває у наших водоймах. Риба відрізняється масивною головою з великими щелепами. А ще ця риба славиться ненаситним апетитом. Коли вона потрапляє у невелику водойму, може винищити геть всю рибу. Саме тому здобула у рибалок назву "Риб'яча смерть".

Для роботи Інна Гоч використовує сітки. "А цей спосіб риболовлі далекий від романтичного процесу ловлі вудкою, тут особливого адреналіну не отримаєш", - скаржиться пані Гоч.

Проте і здобутки у неї немалі на рибальській ниві. "Це була щука вагою 7 кілограмів 200 грамів! Пригадую, погода тоді була жахлива - було по-березневому холодно. Інспектори, які їздили зі мною, жартували, мовляв, побачимо, яку рибину впіймає новачок. Адже в іхтіологів є неписане правило: яким буде перший улов, такою і буде кар'єра іхтіолога. Для мене щука була хорошим знаком у роботі", - додає Інна Гоч.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
"Масштабне скасування бронювання наближається, названо перелік захворювань для відстрочок": повістки, ТЦК, мобілізація
"Потужний снігопад суне в ці області, навіть синоптики приголомшені прогнозом": де буде мороз у -8 градусів, дощ і гроза?
"Тарифи на комунальні послуги у травні оприлюднено": чи приголомшать українців ціни на світло, газ та воду?
"Шалене похолодання суне в ці області, прогноз приголомшив навіть синоптиків": куди пре мороз у -7 градусів, дощ і снігопад?
Оголошення
live comments feed...