В Тернополі відзначили Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом

Сьогодні в Україні відзначається Всесвітній день боротьби з діабетом. Зараз в Україні налічується понад 1 мільйон 300 хворих на цукровий діабет. З них 185 тисяч отримують інсулінотерапію. Міністерством охорони здоров'я у цьому році підготовлена програма по ендокринології, яка направлена на те, щоб покращити виявлення хворих на цукровий діабет, тому що багато хворих не знають, що вони вже хворі на цукровий діабет.

МОЗ готує наказ, щоб соціальної адаптації для хворих на цукровий діабет у великій кількості відкривали по всій Україні. В Україні з 1,2 мільйонів хворих на цукровий діабет 190 тис. отримують інсулін.

11 листопада в Тернополі пройшли заходи, присвячені Всесвітньому дню діабету. В приміщенні лялькового театру лікарі КУТОР “Центр здоров’я”, міські та обласні лікарі – ендокринологи надавали консультації з питань профілактики і лікування цукрового діабету, здорового способу життя, розповсюджувалась просвітницька література.

Проводилось соціологічне дослідження присутніх на акції “Що ви знаєте про цукровий діабет?” Більше 100 осіб дізнались про свій рівень цукру крові, обстеження проводили лаборанти обласного ендокринологічного диспансеру.

Іншим осередком проведення діагностично-консультативних заходів, спрямованих на боротьбу з цукровим діабетом, стала того дня міська комунальна лікарня №3. Тут усім охочим вимірювали вміст глюкози в крові, розраховували індекс маси тіла, надавали індивідуальні консультаці щодо раціонального харчування та оптимізації способу життя. Участь в акції взяли близько 200 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі