Купівельна спроможність жителів області зростає в рази

Як це не дивно, але статистичні дані Тернопільської митниці свідчать: жителі області почали купувати більше. Для прикладу, за 10 місяців нашими земляками ввезено 1 тис. 525 транспортних засобів. Це на 76% або на 660 одиниць більше, порівнюючи з січнем-жовтнем минулого року.

При цьому 44 транспортних засоби було ввезено в пільговому режимі (на 9 більше, ніж за 10 місяців минулого року). У митниці збільшення чисельності пільгового режиму розмитнення пояснюють кризою в Європі. Мовляв, чимало наших заробітчан починає повертатися додому, при цьому дехто – на власному автотранспорті.

Цікаво також, що за 10 місяців  митні платежі від ввезення фруктів та овочів в область зросли в 6,3 рази(!!!). Підприємствами сплачено митних платежів в сумі 74,5 млн. грн., що становить 14,9 % від загальної суми перерахованих митних платежів Тернопільською митницею до державного бюджету.

Находження митних платежів від ввезення сільськогосподарської техніки зросли майже удвічі (до 87,4 млн. грн.), від ввезення коньячного спирту – у 2,5 рази до 9,6 млн. грн., від ввезення зубної пасти та косметичних засобів – на 30% до 13,8 млн. грн.

І все це при тому, що в області – найнижчий рівень зарплат в Україні.

Тобто дані митниці демонструють, якої величини набрала тінізація місцевої економіки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі