
19:45, 14 листопада 2011 р.
Зайнятість в Україні не захищає від бідності
Україна опинилася на порозі чергової хвилі втрати трудового та інтелектуального потенціалу, заявив експерт Центру Разумкова, колишній перший заступник міністра праці та соціальної політики Павло Розенко.
На сьогодні зайнятість в Україні не захищає людину від бідності. 23% сімей, де всі члени в сім'ї працюють, перебувають за межею бідності, а якщо працює лише одна людина - 37%.
Ризик бідності посилюється за наявності дітей. Так, за наявності однієї дитини за межею бідності перебувають 26% сімей, двох дітей - 39%, чотирьох і більше - понад 70% сімей.
При цьому розшарування за бідністю між сім'ями в селі та місті є дуже значним. У місті за межею бідності перебувають 15% сімей, у селі - 36%. Як інформує Інтерфакс, а словами П. Розенка, причинами цього є політика держави, націлена на дешеву робочу силу, а також перебування значної частини економіки в тіні.
У доходах громадян України 42% становить заробітна плата, а 39% - соціальні трансферти і виплати. Водночас у країнах Європи частка заробітної плати в доходах становить до 60%.
На сьогоднішній день за середньоукраїнського рівня заробітної плати у межах 2,7 тис. грн, у сфері освіти середня зарплата становить 2,1 тис., охорони здоров'я - 1,7 тис., а в сфері надання соціальних послуг - 1,7 тис.
Водночас у сфері держслужби середня зарплата становить 3,1 тис. грн.
Таким чином, існує дисбаланс між тим, скільки влада витрачає на своє утримання, і скільки - на утримання бюджетної сфери. За словами П. Розенка, на сьогодні Україна посідає 3-є місце за кількістю заявок на отримання грін-карти на роботу в США після Нігерії і Гани. Експерт зазначив, що такі заявки подали 853 тис. громадян України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
10:52, 16 травня
11:41, 16 травня
78
23:14, 15 травня
live comments feed...
Коментарі