Тернопільський педуніверситет запропонував міськраді ряд суспільно-корисних проектів

Вчора, 14 листопада, на базі ТНПУ ім.В.Гнатюка відбувся диспут "Громада і місто". За стіл перемовин сіли проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва університету Б.Б.Буяк, заступник міського голови Л.О.Бицюра, студенти та викладачі - автори науково-практичних розробок, спрямованих на розвиток і процвітання Тернополя.

Викладачі та студенти університету аргументовано представили на загальний розгляд ряд суспільно-корисних проектів, зокрема:

- «Тернопіль і Тернопілля в контексті світової та української історії та культури»;

- «Ярмарок професій»;

- проект конкурсу з ІКТ «Цифрові ерудити» та проект «Шлях до успіху»;

- проект оцінки екостану зелених насаджень міста;

- проект створення туристичних велодоріжок;

- проект надання інформаційно-профорієнтаційних послуг для молоді.

Проети виявилися багатоплановими, цікавими та різноманітними, тому обговорення вийшло за межі регламенту.

Для представників влади виявилося новиною, що багато актуальних питань, над якими працюють в міській раді, вже вивчалися фахівцями університету, більше того – за окремими напрямками вже не лише напрацьований теоретичний матеріал, але й підготовлені конкретні розробки. Частина проектів ініційовані і впроваджуються самими студентами. В ході обговорення виявилося, що деякі напрямки, які міська рада розпробляє спільно з науковцями інших обласних центрів, насправді є вже дослідженими і розробленими науковцями Тернопільського національного педагогічного університету.

Так, спільними виявилися інтереси міськради та університету щодо створення електронних карт Тернополя, презентації міста та області для України і світу, моніторинг стану зелених насаджень, впровадження інформаційних технологій тоо.  Для екологічно вигідного, хоча й дороовартісного проекту створення велодоріжок фахівці географічного факультету  передбачили та розрахували економічне обгрунтування.

Проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва Б.Б.Буяк заропонував залучати до загальноміських проектів студентів університету в межах проведення практики з перспективою їх майбутнього працевлаштування.

Заступник міського голови Л.О.Бицюра висловив свою підтримку молоді та запевнив, що спільними зусиллями громада міста працюватиме над створенням позитивного і самобутнього образу тернополянина.

Присутні висловили впевненість, о поєднання зусиль міської влади та наукового і громадського потенціалу університету на благо нашого краю зробить місто зручним для життя городян і привабливим для гостей.

Тернопільський педуніверситет запропонував міськраді ряд суспільно-корисних проектів, фото-1
Тернопільський педуніверситет запропонував міськраді ряд суспільно-корисних проектів, фото-2
Тернопільський педуніверситет запропонував міськраді ряд суспільно-корисних проектів, фото-3
Тернопільський педуніверситет запропонував міськраді ряд суспільно-корисних проектів, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі