На Тернопільщині відкрили пам’ятник Папі Римському

Пам’ятник Папі Римському Івану Павлу ІІ, який стоїть біля стіп Пресвятої Богородиці, освятив протосинкел єпархії о. Андрій Романків 13 листопада у с. Будилів Козлівського деканату. Ідея встановлення фігури блаженного Святішого Отця належить молоді села, адже саме Іван Павло ІІ за життя намагався якомога більше часу проводити з юнацтвом, йому належить ідея Всесвітнього з’їзду молоді.

Як повідомляють у прес-службі Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ, у проповіді під час Літургії у день пам’яті святої мучениці Параскеви П’ятниці, яка є покровителькою храму с. Будилів, о. Андрій Романків звернув увагу на численні чесноти мучениці, історію її життя та смерті, через яку навернулося багато людей. Після спільної молитви декан Козлівський о. Роман Гук схвально відгукнувся про зовнішні та внутрішні зміни, які відбулися у церкві завдяки діяльності настоятеля о. Василя Баглея. Він зазначив, що участь у Святому Причасті взяли ледь не всі вірні, що є свідченням духовного розвитку парафіян. Відтак процесія рушила на подвір’я церкви, де поблизу скульптурної композиції відбулось освячення води.

За словами о. Василія Баглея, "Іван Павло ІІ - перший Папа-слов'янин, який неодноразово наголошував на своєму безпосередньому зв’язку із Україною. Його мати мала українське коріння. Саме тому разом із першою фігурою встановлено скульптуру Богородиці, що тримає свого Сина так, наче віддає Його людям. Така поза є символічною, адже, як Христос віддався людям, так і блаженний Папа присвятив своє життя служінню іншим". Священик зазначив, що кошти на монумент Папи були пожертвувані молоддю Будилова, на фігуру Матері Божої – сім’ями Паньчак та Хань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі