Прокуратура стала на бік тернопільських підприємців

Підприємці Тернополя таки добилися свого – прокуратура опротестувала доручення міського голови Сергія Надала, згідно з яким підприємцям для отримання дозволів (на роботу в нічний час, оренди комунального майна тощо) необхідно було довести, що середня офіційна зарплата у їх структурах є не меншою 2,1 тис. грн.

Втім, мер дав зрозуміти, що на розмір зарплат при видачі дозволів все одно звертатимуть увагу і надалі.

«Є протест прокурора, який вказує, що необхідно привести у відповідність до чинного законодавства дане доручення. Тому тепер воно носитиме рекомендаційний характер, але суті це не міняє», – сказав Сергій Надал.

При цьому зазначив, що після того, як він у вересні підписав дане протокольне доручення, середня зарплата у Тернополі зросла з 1,8 тис. до 2 тис. 20 грн.

Міський голова підкреслив, що дане доручення було спрямоване на легалізацію зарплат та збільшення надходження до бюджету.

«У відомостях на підприємствах показують одне, а решту дають в конвертах. А це і пенсія людей, і наповнення бюджету, а відповідно і виконання соціальних програм», – пояснив свою ініціативу мер.

Водночас підприємці, які опротестували таке рішення в прокуратурі, вважають його незаконним.

Звернення до прокуратури, після якого було накладено протест на протокольне доручення мера, підписали 8 громадських організацій, зокрема «Підприємці Тернопілля», «Громадська альтернатива», профспілка центрального ринку Тернополя, «Асоціація підприємців Тернопільщини».

Напередодні голова Спілки підприємців «Українська справа» Михайло Ратушняк зазначав, що поки одні підприємці категорично виступають проти даного протокольного доручення, інші просто зобов’язувалися до певного часу забезпечити офіційну зарплату на свої підприємствах рівні 2 тис. 100 грн. Вони таки отримували дозвіл, хоч їхні зобов’язання і не мають жодної юридичної сили.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі