• Головна
  • Радіаційні викида від пожежі під Чорнобилем можуть сягнути й Тернопільщини
19:00, 21 серпня 2015 р.

Радіаційні викида від пожежі під Чорнобилем можуть сягнути й Тернопільщини

Під Чорнобилем горять ліси. Шкідливі, ба – радіаційні викиди від них можуть сягнути й Тернопільщини. Про це говорять місцеві фахівці.

Запізнілі повідомлення працівників Управління Державної служби із надзвичайних ситуацій Київщини про пожежі на території лісового господарства «Чорнобильська пуща» змусили киян пригадати про дозиметри, адже звідти до столиці близько 100 км. Київські радіологи не приховували – радіоактивний попіл, у якому залишаються, зокрема, ізотопи цезію поширюється по всій країні в залежності від напрямку вітру.

- За станом атмосферного повітря на Тернопільщині стежать працівники санітарно-гігієнічного відділу Головного управління Держсанепідслужби в області. Якість повітря у нашому краї вимірюють у 55 визначених точках, а це дороги із пожвавленим рухом транспорту та відпочинкові зони, розповів Терену начальник відділу Остап Гурський. - В основному за перевищенням запиленості виявлялися формальдегід та діоксин азоту. Такі показники зумовлені впливом автомобільного транспорту, свіжого асфальтного покриття, високими температурами, які зумовлюють випари і з існуючого асфальтного покриття доріг. Перевищення природного фону по зовнішньому гамма-випромінюванню в області не фіксується. Проте стверджувати про те, що чорнобильські пожежі ніяк не впливають на природний фон радіаційного забруднення у Тернопільській області ми не можемо.

За останніми повідомленнями пожежників Управління ДСНС Київщини, у зоні відчуження працює оперативний штаб та група спеціалістів, яку очолює заступник начальника Головного управління Петро Кісільов. Тож жителям Тернопільщини залишається сподіватися, що про радіаційну загрозу місцеві рятувальники повідомлять населення вчасно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #радіаційні викиди #пожежа

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Люди роблять цю помилку і гинуть, штам "Дельта" знайшов вразливе місце": лікарі про хижу "поведінку" вірусу (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...