Імпортні овочі будуть дешевшими за українські

Взимку тепличні помідори, вирощені в Україні коштуватимуть більше, ніж завезені з-за кордону, а дДо Нового року помідори подорожчають до 20 гривень. Серйозних тепличних господарств на всю Україну набереться не більше чотирьох. Та й вони на зиму згортають свою активність і через декілька тижнів будуть абсолютно порожніми, а наразі розпродають залишки.

Вітчизняні виробники кажуть, що не має взагалі ніякого сенсу конкурувати з турецькими помідорами, оскільки там їх закупівельна ціна складає 7 гривень за кілограм. Поки вони перетнуть море, кілька митниць - пройде 4 дні і до їх вартості додасться 10 гривень, - повідомляє ТСН.

Також незабаром до пропозицій з Туреччини підключаться і європейські фермери. Почнуться поставки з Іспанії, Марокко, Нідерландів за ціною 16 грн. Фахівці прогнозують, що до Нового року вартість томатів виросте до 20 грн.

При цьому для українських потужних тепличних господарств ціна навіть у 20 гривень за кілограм - невигідна. Взимку опалення та освітлення теплиць обходиться надто дорого.

В найближчі 4 місяці вартість тепличних овочів диктуватимуть імпортери. За Український ринок, крім Туреччини, Іспанії та Нідерландів, нині змагаються Португалія і Польща. В середині зими овочі, привезені з цих країн, подорожчають на чверть. Ціни потроху знизяться лише в лютому, коли почнеться новий сезон українських овочів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі