• Головна
  • Чому тернополяни бояться всиновлювати дітей старшого віку?
16:30, 26 серпня 2015 р.

Чому тернополяни бояться всиновлювати дітей старшого віку?

На Тернопільщині 299 дітей потребують усиновлення. Проблема їх усиновлення обумовлена тим, що переважна більшість цих дітей є дітьми середнього та старшого шкільного віку.

Про це повідомив в.о. начальника служби у справах дітей облдержадміністрації  Ростислав Дрозд під час відео наради.

На Тернопільщині проживає 1129 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Впродовж останніх років завдяки належно проведеній роботі кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування влаштованих до сімейних форм виховання постійно зростає.

Загалом в області нараховується 10 дитячих будинків сімейного типу, виховується 71 дитина. Також  створено 132 прийомні сім’ї, де виховується 207 дітей.

«Внаслідок активного розвитку національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області має місце тенденція до зменшення кількості вихованців інтернатних закладів. Однак, при загалом позитивній тенденції щодо зростання національного усиновлення стабільно високою залишається кількість дітей, які підлягають усиновленню (299 дітей) в області», - наголосив Ростислав Дрозд.

Проблема їх усиновлення обумовлена тим, що переважна більшість цих дітей є дітьми середнього та старшого шкільного віку, або мають певні проблеми зі здоров’ям або перебувають у близьких родинних стосунках (рідні брати та сестри, роз’єднання яких під час влаштування до сімейних форм виховання не дозволяється чинним законодавством), що в певній мірі ускладнює їх влаштування до сімейних форм виховання.

При цьому, 44 подружніх пар потенційних усиновлювачів налаштовані на усиновлення маленької дитини, а чисельно переважаюча група дітей, які очікують усиновлення (85%), - діти віком від 8 років і старші, а також діти з особливими потребами.

Заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Віктор Шумада наголосив, що необхідно звернути увагу на створення нових і діяльності раніше відкритих дитячих будинків сімейного типу. Зокрема, в першу чергу, виділити і облаштувати приміщення для ДБСТ в м.Тернополі, де є молода сім’я, яка виявила бажання взяти на себе таку нелегку ношу; завершити процес створення ДБСТ в Зборівському та Бережанському районах. В Зборівському районі процес створення ДБСТ розпочато в 2014 році, а в Бережанському – цього річ; керівникам районів з яких діти направляються в ДБСТ сприяти їх функціонуванню або відкриттю нових; посилити роботу служб у справах дітей щодо створення нових прийомних сімей; головам районних адміністрацій забезпечити проведення інформаційної кампанії з ДБСТ, ПС, опікунами і піклувальниками щодо можливості отримання житлових субсидій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #усиновлення #діти
Оголошення
live comments feed...