Звідки на Тернопіллі діти-вандали?

Як ми вже повідомляли, на одному з сільських цвинтарів Тернопілля хтось понищив надгробки  і понівечів могильні хрести. Правоохоронці швидка знайшли вандалів. Ними виявилися діти з благополучних сімей.

На сільському кладовищі панував жахливий безлад: розтрощені могильні плити і хрести, розкидані лампадки й штучні квіти, - описує події Місто. -  Складалося враження, цвинтар постраждав від цілої навали вандалів… Те, що сталося минулого тижня в селі Іванівка Підволочиського району, мабуть, ще довго не даватиме спокою його жителям. Люди просто не знаходили собі місця. Хто ж насмілився підняти руку на святе — пам’ять? І, найголовніше, кому потрібно було глумитися над місцем останнього спочинку? Та ще більше усі були шоковані, коли стало відомо, чиїх це рук справа…

Одного — батьки за кордоном, а інший — з багатодітної сім’ї

На місце події відразу ж прибули районні міліціонери. Недалеко від цвинтаря розташована школа, тож передусім взялися опитувати саме вчителів та учнів.

Класний керівник восьмого класу Марія Шапочка, подаючи списки своїх учнів, була переконана, що її діти не мають жодного стосунку до того нелюдського вчинку. І яким було здивування, коли з’ясувалося, що у коло підозрюваних потрапили саме її учні — Іван та Степан (імена змінено — прим.авт.).

«Я досі не можу повірити в це, не можу зрозуміти, чим вони керувалися, — розповідає Марія Шапочка. — Діти — як діти, нічим особливо не вирізнялися з-поміж інших. Свого часу я вчила їхніх батьків і можу сказати, що обоє хлопців з цілком нормальних сімей. Іванко завжди був добрий, м’якосердечний, розважливий. Коли надворі темніло, боявся навіть виходити за межі подвір’я. І як лише він міг ввечері опинитися на цвинтарі?.. Батьки хлопця обоє вже два роки на закордонних заробітках. Та за хлопцем і його старшим братом увесь час наглядає бабуся. Не так давно допомагали вибрати їй буряки. Іван ходить з бабусею до церкви, його можна було бачити у найперших рядах — тримав хоругви.

Натомість інший хлопець, Степан — дещо замкнутий. Але, разом із тим, він ніколи не проявляв якоїсь агресії чи озлобленості. Хлопець з багатодітної родини, де, окрім нього, виховують ще четверо дітей. Це сім’я віруючих євангелістів, разом вони ходять у дім молитви, співають. З мамою хлопця ми ще бачилися напередодні. Вона часто цікавилася успішністю свого сина. І якось обмовилася, що переживає за нього, бо інколи помічає у ньому якісь негативні риси…».

Як наголошує педагог, останнім часом всі її учні були постійно зайняті: два тижні готувалися до Свята мови. Відтак щодня після уроків проводили репетиції. І в минулу п’ятницю, 11 листопада День писемності відзначили святковою виставою. Іван і Степан майстерно грали свої ролі, і ніхто тоді й подумати не міг, що вони можуть бути причетними до погрому на сільському цвинтарі…

«Мірялися силами»

У скоєному двоє 14-річних школярів зізналися. А на просте запитання: «Чому ж ти це зробив?», жоден із них так і не змогли знайти відповіді.

Того вечора, 10 листопада, хлопчаки прямували до шкільного спортивного гуртка — майже кожного дня з 18 до 20 години вони грали у волейбол, розповідають правоохоронці. Дорога до школи пролягає біля сільського кладовища, тож, як зізналися неповнолітні, там і вирішили «продемонструвати свою силу». Під руки їм потрапили саме цвинтарні надгробки. Один скочив і вхопив руками хрест, таким чином, попробувавши його на міцність. Інший і собі таке утнув. Те, що виявилося міцнішим — вціліло. А фігури і хрести, які з часом струхлявіли й стали крихкими, швидко затріскали в руках «героїв»…

Ніби нічого й не сталося, школярі побігли на волейбол, а там ще й похвалилися перед іншими хлопцями своїми «подвигами». Як потім з’ясувалося, підлітки пошкодили сім мармурових надгробних пам’ятників та два дерев’яні хрести. На деяких фігурах залишилися тільки подряпини.

Люди вже прибрали й трохи поправили зруйновані надгробки. Що можна було — підклеїли. Але дві плити потребують цілковитого відновлення — вони повністю розгромлені вщент. Суму збитків ще підраховують.

«За даним фактом слідчі порушили кримінальну справу за ст. 297 КК України повідомив начальник Підволочиського райвідділу внутрішніх справ Олександр Олійник. — Дана стаття передбачає позбавлення волі до трьох років. Забрані матеріали передані до суду для застосування до неповнолiтнiх примусових заходiв виховного характеру»

На подібні вчинки підлітки, як пояснюють психологи, зважуються, психологи через нестачу належної уваги. Але, як стверджують педагоги  Іванівської школи, уваги хлопці мали достатньо. Принаймні, серед однолітків та вчителів…

Як грім серед ясного неба сприйняла цю вкрай неприємну і шокуючи звістку родина Степана. Матір, яка виховувала свою дитину за християнськими звичаями, ніколи не чекали від нього такого.

Батьки Івана, дізнавшись про вчинок свого сина, вже їдуть з-за кордону. А його бабуся, розповідають односельчани, від горя аж почорніла…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі