• Головна
  • Нещодавно Тернопільщина отримали нові дози вакцин БЦЖ
18:00, 26 серпня 2015 р.

Нещодавно Тернопільщина отримали нові дози вакцин БЦЖ

На Тернопільщині питання імунопрофілактики вирішують Департамент охорони здоров’я і лікувально-профілактичні заклади. Усі препарати та вироби медичного призначення надходять на спеціальну базу, звідки постачаються за потребами.

Тернопільська область забезпечена вакциною БЦЖ на 5,4%, відповідно до планування. Поліомієлітна вакцина у наявності – 2,7%, проти дифтерії, правця і кашлюка – 41,8%, проти кору, краснухи, паротиту – 59,8%, проти гепатиту забезпечена на 8%.

«Відсоток охоплення дітей щепленнями забезпечується у відповідності до державного постачання імунобіологічних препаратів. Лікувально-профілактичні заклади отримують імунобіологічні препарати від бази медпостачання і з дотриманням холодового ланцюга», – розповіла Тернополю головний спеціаліст-педіатр ГУОЗ ОДА Майя Голяк.

Питання імунопрофілактики – це не тільки виконання календаря профілактичних щеплень, які затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я, а виконання усіх профілактичних щеплень за показаннями, запевнила медик.

Нещодавно медичні заклади отримали 4 тисячі доз вакцини БЦЖ, яку повинні застосувати. За останніми звітами, на Тернопільщині не використали 20 тисяч вакцин КПК, проти поліомієліту – більше 9 тисяч, хоча, запевнюють медики, кількість залишкових доз не мала бути такою великою через позитивні показники до щеплень.

На разі, у Тернопільській області відсутні сироватки проти правця, зміїної отрути та інші, через проблеми у Міністерстві охорони здоров’я. Обіцяють, що на Тернопільщину вони надійдуть наприкінці листопада або на початку грудня.

Про будь які несприятливі події, які виникають у поствакцинальний період, потрібно негайно повідомляти у державну санітарно-епідеміологічну службу, наголошують медики. Також слід заповнити спеціальну карту (форма №137) – повідомлення про несприятливу подію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #вакцини БЦЖ

Коментарі

Оголошення
live comments feed...