В області стане ще солодше

Аграрії Тернопільщини завершили збір цукрових буряків. Судячи із зібраного врожаю, роботи у цукрозаводів області додасться. Адже цукристих зібрали майже на 500 млн. т більше, ніж минулого року.

Як повідомила начальник відділу організації виробництва сільгосппродукції обласного управління агропромислового розвитку Марія Дерманська, загалом викопано 1,838 млн. т буряків, середня урожайність склала 305 ц/га.

«Порівняно з минулим роком врожайність зросла на 44 ц/га, оскільки було більше сонця, окрім цього аграрії забезпечили кращий догляд. через сприятливі погодні умови цього року і цукристість буряка вища», – зазначила Марія Дерманська.

За її даними, найвища врожайність цукового буряка зафіксовано у Теребовлянському районі (403 ц/га), Густинському (391 ц/га) та Лановецькому (357 ц/га).

Цьогоріч в області посіяли цукрового буряку на 15% більше від запланованих під цю культуру площ. При цьому у травні начальник головного управління агропромислового розвитку Андрій Хома зазначив,  що у Монастирському районі не посіяли жодного гектара цукристих.

Цукрозаводи продовжують переробку цукрових буряків і судячи з врожаю, ціна на нього не мала б зашкалювати, як це було кілька років тому. А з якого саме продукту українські махінатори робитимуть дефіцит і на чому накручуватимуть небесні ціни цього сезону стане відомо вже невдовзі. Наразі у всіх ще в пам’яті ажіотаж із гречкою, яку везли аж з Китаю, тоді як в Україні її інколи не бракувало. Свого часу аналогічний ажіотаж був штучно створений з олією та цукром.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі