• Головна
  • Жителі Тернопільщини задихаються від смороду переповнених сміттєзвалищ
20:45, 28 серпня 2015 р.

Жителі Тернопільщини задихаються від смороду переповнених сміттєзвалищ

Куди дівати сміття? На Тернопільщині горять переповнені сміттєзвалища, а місцева влада не може знайти територію під нові.

Хата Мирона Григоровича у селі Ігровиця розташована усього за кілька десятків метрів від сміттєзвалища. Через таке сусідство тут постійний сморід та дим. Щастить лише, коли вітер дме в інший бік.

"Метрів 3-4 довкола неможливо. Неможливо дихнути, просто голова крутиться", - розповів житель села Ігоровиця Мирон Кузик.

Це сміттєзвалище кілька років тому закрили через небезпеку зараження води. За два кілометри - центральний водозабір, з якого беруть воду жителі обласного центру, передає Інтер

"Не забезпечено захист ґрунту від потрапляння фільтрату зі сміттєзвалища і є безумовно загроза того, що він просочується у воду, а також у найближчий водозабір", - прокоментував колишній заступник голови ОДА та громадський активіст Леонід Бицюра.

Іншого місця для сміттєзвалища не знайшли. І його знову відкрили за рішенням суду. Машини із відходами і далі щоденно курсують сюди. Через недотримання правил утилізації постійно виникають пожежі.

А це вже Старий Збараж. Тут смітник, який облаштували неподалік історичних пам'яток - Спасо-Преображенськой церкви, та руїн замку, нелегально функціонує вже більше десяти років.

Раніше, розповідає сільський голова, в село часто навідувалось чимало туристів. Але сморід і купи непотребу всіх відлякали.

"Приїжджають поляки, але доїжджаючи до сміттєзвалища вони не розуміють куди вони приїхали. Приїжджають повертаються назад. Потім ту табличку зняли", - розповів сільський голова села Старий Збараж Ярослав Кінь.

У селі на одній лише вулиці за останні роки від раку дихальних шляхів померло більше десяти людей, Селяни звинувачують у всьому екологічну ситуацію, спричинену пожежами на полігоні.

"Багато разів зверталися в органи влади. Приїзджала екологія. Штрафувала місцеве комунальне підприємство. Але на цьому все закінчилось", - сільський голова села Старий Збараж Ярослав Кінь.

В області переповнених сміттєзвалищ - близько 800. Але місцеві чиновники мовби їх не помічають, виправдовуючись для облаштування нових полігонів - немає місця, а упорядкування старих немає коштів.

"Затрати на здійснення цих заходів надто високі і все це прикладеться на мешканців, які укладають договори на вивезення відходів. Попри це органи місцевого самоврядування вони повинні найти резерви і кошти для того, щоб принаймні утримувати сміттєзвалища в належному стані", - пояснив начальник Управління житлово-комунального господарства департаменту Тернопільської ОДА Орест Куриляк.

У Старому Збаражі люди попередили, якщо на сміттєзвалищі не ліквідують пожежу, селяни перекриють дорогу до обласного центру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #сморід переповнених сміттєзвалищ

Коментарі

Оголошення
live comments feed...