Раритетна чудотворна ікона на Тернопіллі виявилася підробкою?

Скандал на Тернопільщині. Раритетна Винятинська чудотворна ікона – підробка. Ще з давніх-давен у село Винятинці Заліщицького району звідусіль завжди сходилися люди. Адже згідно з переказами саме тут, у 1891 році з’явилася Діва Марія. На місці з’яви віряни читали молитви.

З часом на зібрані парафіянами кошти тут звели капличку і з кожним роком на богослужіннях вірян ставало все більше й більше. Прямували сюди не лише з навколишньої округи. Долаючи значні кілометри, йшли люди з усієї України, аби помолитися до Винятинської ікони Пресвятої Богородиці, яка славилася зцілюючими властивостями. Важкохворі позбавлялися своїх невиліковних недуг. Ставали на ноги й ті, яких вже давно вважали приреченими. І впродовж багатьох десятків років до чудотворної ікони не припинялися численні потоки паломників…

Але сьогодні жителям села залишається тільки згадувати про ті минулі часи. Вони переконані, що знамениту ікону вкрали, а на її місце підсунули підробку. Люди навіть бояться говорити про це вголос. Стверджують, що їм погрожують, мовляв, якщо комусь хоча б словом обмовляться про зниклу святиню, то матимуть неабиякі проблеми.

«Цю раритетну ікону Пресвятої Богородиці (а було їй вже близько 120 років) оцінювали у декілька сотень тисяч доларів, — розповідає один з мешканців села Винятин. — Ще два роки тому приїжджали до нас експерти зі Львова. Намагалися  сфотографувати, але фотоапарат її просто «не брав» — на знимках не було жодного зображення. Один з наших старожилів розповідав, що колись цю ікону подарував Папа Римський. На Західній Україні така ікона є лише у Зарваниці, Почаєві та ще була тут у нас, у Винятині. Так, саме була, бо сьогодні замість неї — репродукція. Експерти вже оцінювали її та підтвердити наші найгірші здогадки та припущення — полотно не старовинне, а свіжонамальоване…»

Ікона була розташована у капличці, звідки, розповідає громада села, ще півтора року тому її таємно викрали. Кажуть, невідомий зловмисник напередодні спеціально роздобув ідентичну копію. У сусідньому селі живе місцевий художник і в нього, швидше за все, й могли замовити репродукцію чудотворної ікони.

Громада Винятинців підозрює, що це може бути справа рук одного священослужителя, який на той час мав тут парафію. Кажуть, що саме він тримає ціле село у страху. Селяни стверджують, що вже не раз зверталися у міліцію. Однак минуло вже стільки часу від її зникнення, але й досі ніхто не приймає жодної міри.

Раритетна  чудотворна ікона на Тернопіллі виявилася підробкою?, фото-1
Раритетна  чудотворна ікона на Тернопіллі виявилася підробкою?, фото-2
Погляд
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі